Blog uživatelů i-divadla

Jaj, more, eastern!
vydáno: 12.7.2020, SVATOŠOVÁ

     Ach, ano, jemný bílý písek v kytarovém pouzdře... Vstupují postavy příběhu v kostýmech, dokonce vidím muže s kloboukem do očí a se sedlem na zádech. No jo, můj první klasický muzikál, už vlastně stará věc, ale kult a věčně se vracející divadelní tulák. Lkavé a teskné romské písně, užasné květované sukýnky, velké šátky s třásněmi, vlnící se ženské boky a ňadra, urostlí mladí mužové a lesknoucími se holínkami, penízky kolem pasu.

     Ačkoliv jsem zvyklá spíše na činoherní herce a styl, tak jsem na rozpacích, jak představení lépe popsat. Ano, hlasy syté a chutné jako řízek s bramborovou kaší a ty dvě děvčátka, plná svěžestí a nadšení jako zeleninový salát s  balkánským sýrem navrch.

Vyčíst by snad bylo možno jen to, že by původní libreto mohlo být obohaceno motivy a hereckou (činoherní) akcí. Nicméně, pokud chci někoho pochválit za charakterní herectví, tak je to Ludmila Molínová, pramatka romského rodu, Josef Vrána jako poručík, Petr Pechar jako Lujko Zobar, A nakonec také Filip Kaňkovský se svými komickými vložkami jako Buča, největší zloděj slepic, který na jeviště vstupuje jako první a hned zahajuje "somráckou" akci na nádraží, kdy z lidí tahá drobné a cigáro.

      Takže já klidně dám 75 procent, protože muzikály k létu patří a potože jsem se bavila. tak pekelně, že mne ještě nyní bolí ruce od rytmického tleskání. Doporučuji!!!! Vezměte si na to volné široké sukně a až vyjdete z divadelních prostor, otočte se pěkně dokola v půvabné historické kruhové pasáži Paláce Adria, ať vám ta sukně zavlaje. Laj, la, laaaj, hop, hop, hop!!!

 

 

 


Další články tohoto uživatele na blogu


Komentáře k tématu bloguPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.