Divadlo Bez zábradlí

Cikáni jdou do nebe

Premiéra: 15.4.2004. Obnovená premiéra: 7.9.2020 (předpremiéry od července 2020). Podle filmu režiséra Emila Loteana. Překlad filmu: Jindřich Janda. Scéna: Jozef Ciller. Kostýmy: Jana Zbořilová. Choreografie a režie: Radek Balaš.


Hudebně-dramatická balada. Podmanivé melodie a temperamentní tance. Strhující podobenství o věčné lidské touze po svobodě, o vášni a lásce, která dokáže zničit sama sebe.
Divadlo Bez zábradlí
Hodnocení inscenace
Redakce
80 %
Uživatelé
78 %
7841000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 80 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Landa 80 %
(zadáno: 3.8.2020, počet hodnocení: 2895)
přínosný / zajímavý komentář
75 % Díky své nové verzi získala inscenace svěžejší tvář, což se týká nejen pěveckého nastudování, ale hlavně choreografie vycházející z původního Balašova konceptu, který nyní rozpracovala J. Burkiewiczová. Povedl se i nový casting, herecky a pěvecky je obsazení, až na jednu výjimku (J. Vrána, jenž nedokázal využít potenciál postavy), vyrovnané. Pokud bych měl zmínit některá jména herců, kteří mě zaujali o něco více, patřili by mezi ně F. Kaňkovský, který přesvědčivě ztvárnil tragický Bučův osud, D. Sitek coby otec Zobar a L. Molínová v roli Izergil. R. Balaš obnoveným nastudováním vychytal nedostatky toho předchozího.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Čiko 60 %
(zadáno: 17.8.2020, počet hodnocení: 720)
přínosný / zajímavý komentář
65% Vždycky mi bylo líto, že se tento muzikál tak málo hraje. Poprvé jsem jím byl okouzlen před mnoha lety právě v Divadle Bez zábradlí. Tenkrát jistě více než teď. Snad se mi trochu okoukal, ale nemohu se zbavit pocitu, že obnovené premiéře chybí ta tolik potřebná energie. Chvílemi jsem měl pocit, že přítomní cikáni v hledišti to roztáčejí víc než herci na jevišti. Hudba skvělá. Dobrý Peter Pecha. Výborní Felicita Prokešová a Filip Kaňkovský. Nominaci na hrůzovýkon roku dávám Josefu Vránovi.
Studený Čumáček 80 %
(zadáno: 12.7.2020, počet hodnocení: 163)
přínosný / zajímavý komentář
vášeň a smrt jedno je, když se žene tryskem...
Až se bojím, že budu mluvit v superlativech, je to přece "jen" muzikál, zaslouží si ale rozhodně pozornost, není mnoho takových. Spojení čisté scény, silného hereckého týmu a až filmové režie by i jen samo dokázalo postavit "dobré" představení. Zde ale došlo i k citlivému vedení ve zpívaných partech (romština se specifickým frázováním), a když k tomu přidáte i strhující emoce, které by šlo nabírat po libosti a pořád by zbývalo i pro ostatní... Jen lituju, že to neuvidím venku, pod volným nebem, kam asi nejlíp patří.
Freyatrix 100 %
(zadáno: 13.7.2020, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Naprosto strhujici vykony, uzasne hlasy, obrovske emoce.
Isa Johanovská 70 %
(zadáno: 12.8.2020, počet hodnocení: 82)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.