Boca Loca Lab

Řekni něco

Premiéra: 26.10.2013 | 0:55x
Dramaturgie: Martina Musilová. Scéna: Darina Giljanovic. Kostýmy: Ivana Kanhäuserová. Režie: Jiří Adámek.
Inscenace na pomezí mluvy a zpěvu, rozehraných výstupů a hudebních ploch na téma směšnosti, na niž se rychle zvykne. V kavárně či baru spřádají tři ženy a tři muži spřádají neustále se proměňující pavučinu vztahů. Všichni proti jednomu, vůdce a tlupa, skupina haštěřivců, zamilovaná dvojice...
Hodnocení inscenace
Redakce
55 %
Uživatelé
78 %
7841000
Hodnocení redakce
Kateřina Jírová 70 %
Michal Novák 60 %
Jiří Koula 30 %
Jiří Landa 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (8)

HODNOCENÍ REDAKCE
Kateřina Jírová  70 %
(zadáno: 7.4.2014, počet hodnocení: 312)
+ přínosný / zajímavý komentář
75% Maně mi vytanula na mysli anekdota (prý) z Těšína, o jednom pánovi, který szukal mezskanie, a o druhém, který meszkal szukanie. Zato dámy v inscenaci hovořily jedna o voze, druhá o koze. Inscenace, kde se stále mluví, ale nikdo nic neřekne. Pohybově i výtvarně velmi dobré. Nejvíce to celé připomínalo hudební skladbu.
Michal Novák  60 %
(zadáno: 5.4.2014, počet hodnocení: 1068)
+ přínosný / zajímavý komentář
Na inscenaci Jiřího Adámka je opět nutno pohlížet jako na scénický experiment hledačské formy. Tentokrát je inspirovaný „lidskými ruchy“ v kavárně. V originální mozaice postavené na umělé řeči neřeči jsem nejvíce „rozuměl“ Vendule Holičkové, Pavolu Smolárikovi a Danielu Švábovi, klobouk dolů však před všemi aktéry. Netradiční úkol zvládli přesvědčivě. Vztáhneme-li na tento projekt jiná měřítka, nutně se dostaneme k zjednodušujícím karikaturám lidí a právě tato typizovanost mě přestala bavit jako první. Pro celkový dojem ale byli určující herci, jejich schopnosti, včetně vzájemné synchronizace.
Jiří Koula  30 %
(zadáno: 17.3.2014, počet hodnocení: 1568)
+ přínosný / zajímavý komentář
Ano, zpracování je originální... Jenže jsem měl obdobný dojem jako kdysi při Ambrózii v Divadle Na zábradlí, kdybych chtěl hodinu sledovat ruch v kavárně, šel bych si na hodinu sednout do kavárny, navíc by to bylo zajímavější v tom, že bych viděl konkrétní osudy a ne jejich typizovaná schémata.
Jiří Landa  60 %
(zadáno: 17.11.2013, počet hodnocení: 2897)
+ přínosný / zajímavý komentář
Hodinová inscenace nabízející nejrůznější pohledy na vztahové zvraty mezi několika postavami v jedné z klasických kaváren. Samo o sobě by se nejednalo o nikterak originální téma, kdyby jej režisér a autor J. Adámek nezpracoval po svém. Na základě rytmizované "neřeči" totiž na jevišti roztočil zajímavou koláž příběhů, v níž si může každý najít ten svůj. Což je vlastně i zásadní klíč pro divácky vstřícné uchopení nabízené látky. Jinak se totiž s tímto projektem můžete zcela minout... Herecky nadprůměrné a vyrovnané.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Patrik2709  80 %
(zadáno: 28.10.2013, počet hodnocení: 35)
přínosný / zajímavý komentář
Toto predstavenie vas prijme k tomu, ze si po jeho vzhliadnuti rozmyslite co poviete. Nestandardna forma, pozoruhodne herecke vykony, jednoducha a sucasne napadita scena, len zopar rekvizit - no co vsetko sa s nimi da predviest! Zaujimave kostymy jednotlivych ucinkujucich, na prvy pohlad civilne, ale ked sa pozriete trochu lepsie, tak tiez zacnete premyslat. Toto predstavenie je z mojho pohladu porovnatelne narocne pre hercov ako aj pre divakov - v tom pozitivnom zmysle slova. Kludne aj pre cudzincov, ktori nerozumeju cesky - rec, ktora je tu pouzita, je naozaj univerzalna. Jedinecny zazitok.
Dana straka  80 %
(zadáno: 15.3.2015, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
Hudební a částečně i divadelní dílo.
Svinibrodská zeleň  80 %
(zadáno: 18.2.2018, počet hodnocení: 45)
Národosolsobě  70 %
(zadáno: 5.11.2014, počet hodnocení: 295)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.