Činoherní studio Ústí nad Labem

Misantrop

Premiéra: 27.11.2015 | 1:25x
Překlad: Vladimír Mikeš. Dramaturgie: Dagmar Haladová. Kostýmy: Lucie Halgašová. Hudba: Martin Tvrdý. Scéna a režie: Michal Skočovský.
Poslední uvedení: červen 2017.
„Masky, chlast, songy, sex, box, chlebíčky, blití, nuda a hlavně láska – to vše a ještě mnohem víc se odehrává na narozeninové párty, kam přichází (ne)zvaný host Alcest. Alcest miluje Celimenu. Celimena miluje Alcesta, ale je to koketa. On je posedlý upřímností. Ona je posedlá drby. Alcest je v pasti sebe sama. Milovat, nebo nemilovat? Utéct, nebo zůstat? Kdo se vlastně pod Alcestovou maskou skrývá?“


inscenace již byla stažena z repertoáru

Činoherní studio Ústí nad Labem
Hodnocení inscenace
Redakce
45 %
Uživatelé
58 %
5851000
Hodnocení redakce
Helena Grégrová 40 %
Jiří Landa 50 %

Volby

Hodnocení (7)

HODNOCENÍ REDAKCE
Helena Grégrová  40 %
(zadáno: 2.3.2018, počet hodnocení: 1502)
+ přínosný / zajímavý komentář
Při repríze v Divadle v Celetné jsem byla namísto svébytné inscenace spíše svědkem jakési natahované etudy na téma "herci jsou unaveni". :/
Jiří Landa  50 %
(zadáno: 9.11.2016, počet hodnocení: 2928)
+ přínosný / zajímavý komentář
Děj hry byl sice režií přenesen do současnosti, ovšem inscenace s dneškem moc nezarezonovala. Vznikla tak vlastně jen poměrně nevýrazná verze známého příběhu, jež se možná vnějškovými prostředky snažila o aktualizaci, ovšem k zásadní výpovědi se nedobrala. Dost "neutrálně" působili i samotní herci, ještě jsem tento soubor neviděl tak podehrávat. Výtku mám také ke scéně, která byla při přenosu do Divadla v Celetné dost nešťastně řešená. Spousta diváků si tak musela neustále přesedat, poněvadž jim světla svítila po celou dobu představení velice silně přímo do očí.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Studený Čumáček  40 %
(zadáno: 7.6.2020, počet hodnocení: 338)
přínosný / zajímavý komentář
45%
záznam
Ok, takže Moliére. Žel, vinou úprav dramaturga a režiséra se ztratila lehkost, aniž by ji nahradilo něco stejně přijatelného. Herecky asi nejlépe vychází Kryštof Rímský, Erika Stárková byla upěchována do citelně nepříjemné uječené drbavé potvory, ke které nenacházím nejen cestu, ale ani špetku vcítění (a to mi bylo proti srsti představení Misantropa ve Švanďáku! Hluboká omluva!).
Vladimír Rogalewicz  60 %
(zadáno: 16.5.2020, počet hodnocení: 706)
přínosný / zajímavý komentář
Ambiciózní projekt, který však skončil u snahy o vnější prostředky, úpornou snahu o komedii, neadekvátní prostředky, přehrávání. Přesto to však není úplně ztracené, aktualizace má co říci. (Záznam ze streamu, 16.5.2020)
Vaklav  70 %
(zadáno: 28.11.2015, počet hodnocení: 261)
přínosný / zajímavý komentář
Nakonec působivé a přesvědčivé. Trochu času na rozjezd na začátku bylo nutno, ale jak se hra rozjížděla, rozjížděl jsem se i já - vtip i napětí přišly. Hostující E. Stárková byla zcela jistě dobrá volba. "Činoheráci" odvedli svou práci. Viděno na premiéře, přeji hodně štěstí a hodně repríz!
Dal jsem si toto představení podruhé (7.10.2016) - přibylo pár lepších i horších vtipů...ať tak či tak, hodnocení nechávám beze změny. Stojí to za cestu do divadla, pořád je to velmi fajn, mně se to prostě líbí!
Plšík  60 %
(zadáno: 21.5.2020, počet hodnocení: 661)
IlMagnifico  60 %
(zadáno: 7.6.2016, počet hodnocení: 107)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.