Činoherní studio Ústí nad Labem

Misantrop

Premiéra: 27.11.2015. Překlad: Vladimír Mikeš. Dramaturgie: Dagmar Haladová. Kostýmy: Lucie Halgašová. Hudba: Martin Tvrdý. Scéna a režie: Michal Skočovský.
1:25x | Poslední uvedení: červen 2017.


„Masky, chlast, songy, sex, box, chlebíčky, blití, nuda a hlavně láska – to vše a ještě mnohem víc se odehrává na narozeninové párty, kam přichází (ne)zvaný host Alcest. Alcest miluje Celimenu. Celimena miluje Alcesta, ale je to koketa. On je posedlý upřímností. Ona je posedlá drby. Alcest je v pasti sebe sama. Milovat, nebo nemilovat? Utéct, nebo zůstat? Kdo se vlastně pod Alcestovou maskou skrývá?“


inscenace již byla stažena z repertoáru

Činoherní studio Ústí nad Labem
Hodnocení inscenace
Redakce
45 %
Uživatelé
65 %
6521000
Hodnocení redakce
Helena Grégrová 40 %
Jiří Landa 50 %
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Helena Grégrová 40 %
(zadáno: 2.3.2018, počet hodnocení: 1421)
přínosný / zajímavý komentář
Při repríze v Divadle v Celetné jsem byla namísto svébytné inscenace spíše svědkem jakési natahované etudy na téma "herci jsou unaveni". :/
Jiří Landa 50 %
(zadáno: 9.11.2016, počet hodnocení: 2879)
přínosný / zajímavý komentář
Děj hry byl sice režií přenesen do současnosti, ovšem inscenace s dneškem moc nezarezonovala. Vznikla tak vlastně jen poměrně nevýrazná verze známého příběhu, jež se možná vnějškovými prostředky snažila o aktualizaci, ovšem k zásadní výpovědi se nedobrala. Dost "neutrálně" působili i samotní herci, ještě jsem tento soubor neviděl tak podehrávat. Výtku mám také ke scéně, která byla při přenosu do Divadla v Celetné dost nešťastně řešená. Spousta diváků si tak musela neustále přesedat, poněvadž jim světla svítila po celou dobu představení velice silně přímo do očí.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Vaklav 70 %
(zadáno: 28.11.2015, počet hodnocení: 242)
přínosný / zajímavý komentář
Nakonec působivé a přesvědčivé. Trochu času na rozjezd na začátku bylo nutno, ale jak se hra rozjížděla, rozjížděl jsem se i já - vtip i napětí přišly. Hostující E. Stárková byla zcela jistě dobrá volba. "Činoheráci" odvedli svou práci. Viděno na premiéře, přeji hodně štěstí a hodně repríz!
Dal jsem si toto představení podruhé (7.10.2016) - přibylo pár lepších i horších vtipů...ať tak či tak, hodnocení nechávám beze změny. Stojí to za cestu do divadla, pořád je to velmi fajn, mě se to prostě líbí!
IlMagnifico 60 %
(zadáno: 7.6.2016, počet hodnocení: 107)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.