Divadelní spolek JEDL

Zlý sen

Premiéra: 10.9.2019 | 2:10x
Překlad předloh: Eva Formanová, Bohuslav Reynek. Kostýmy: Petra Vlachynská. Hudba: Martin Dohnal a citace. Scéna a režie: Jan Nebeský.
Poslední uvedení: rok 2020.
Tři ztracenci, kněz a ďábel v bludišti snů a nudy. Bizarní trojlístek tvořený impotentním spisovatelem Gansem, podezřelou kráskou Simonou a pohledným floutkem Olivierem žije v nezdravé vzájemné závislosti. Nežijí, jenom sní. Ganse neustále začíná nová díla, aby je nikdy nedokončil, Simona mu je zapisuje, přitom touží po vlastním psaní, a Olivier se jimi opájí, aby se nemusel pro nic rozhodnout sám. Nihilistickou trojici objímá střídavě ďábel a kněz...
15!  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadelní spolek JEDL
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
68 %
6841000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 70 %
Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  70 %
9.3.2020 | 1919 hodnocení
+ souhlasím
Bernasosův román L. Trmíková ve své dramatizaci doplnila dalšími motivy z autorova díla, což posílilo některé roviny a zvýraznilo otázky duchovní i problematiku podstaty lidské existence. Režisér J. Nebeský dovedl herce k velké hloubce ztvárnění, zároveň se mu podařilo přirozeně vykrystalizovat humor. Zajímavým scénickým nápadem byl přesun publika ze stísněnějšího prostoru do otevřenějšího. Inscenace v dobrém slova smyslu pokračuje v linii spolku JEDL, který divákům pomáhá objevovat hodnotná a méně známá díla. Takové počiny jsou v povrchnějších a vyprázdněnějších časech balzámem kultivujícím duši.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Lovin  70 %
3.7.2020 | 251 hodnocení
+ souhlasím
Herecký zážitek. Saša Rašilov mi tu chvílemi připomínal roli Fausta, kterou má v ND. Filip Kaňkovský opět překvapil, doteď vidím jeho důrazný výraz a slyším jeho hluboký hlas, jak zpívá. Lucie Trmíková překvapivá, působivá, skvělá.
J.anek  70 %
30.1.2020 | 424 hodnocení
+ souhlasím
Nejspíš je to vynikající inscenace. Nejspíš v ní jde o naše tápání, o lidské pachtění, zápasí se o duši. Nejspíš je to obvykle nesmírně silné. Jenže stačí, aby se do jinak dobře skrytého prostoru zatoulalo pár nešťastníků, kteří se přišli zasmát bez ohledu na to, co se děje před nimi, a ostatní mají po legraci. Těch pět nebo šest diváků se smálo úplně mimo kontext. Smáli se jednotlivostem, kostýmům, rekvizitám. Nedalo se soustředit. Leda ke konci, to už jim došly síly. Netuším, jak to herci mohli vydržet. Byl to zlý sen.
dwarfal  50 %
2.11.2021 | 97 hodnocení
Čiko  80 %
7.11.2019 | 956 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.