Divadlo A. Dvořáka Příbram [hlavní scéna]

Sen noci svatojánské

Premiéra: 25.2.2016
Překlad: Martin Hilský. Dramaturgie: Kateřina Fixová, Pavlína Schejbalová. Výprava: Agnieszka Pátá-Oldak. Hudební spolupráce: Jaromír Hruška. Režie: Jaromír Hruška.
Poslední uvedení: září 2016.
Proslulá pohádkově laděná komedie o všech možných, ale i těžko uvěřitelných podobách lásky. Hra o lásce a jejích mocných přísadách, vášni a žárlivosti, které jsou vlastní jak lidem, tak nadpřirozeným bytostem. Poutavý příběh podobný snu, v němž kouzlo zasáhne do osudů šlechticů, prostých řemeslníků i mladých milenců, aby nakonec každý dostal, co mu náleží a probudil se do reality, která někdy může být lepší nežli sen...
D10+  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo A. Dvořáka Příbram
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
53 %
5341000
Hodnocení redakce
Tomáš Vašíček 70 %
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ REDAKCE
Tomáš Vašíček  70 %
27.2.2016 | 14 hodnocení
+ souhlasím
Sedmedesát procent jen proto, že mám fakt rád Shakespeara a divadlo obecně. Bohužel inscenaci sráží její délka - více než 3 hodiny. Je povedená, herecké výkony (Petra Bílková, Monika Timková, Ivana Krmíčková, Petr Florián) jsou skvělé, hra je vtipná, technicky zvládnutá, ale dlouhá.

Text zůstal zachován dle překladu prof. Hilského, ale posun do moderna přeci jen nastal - fotí se mobilem "elfíčka", vyhledává se v počítači, apod. Zejména mužské oko ocení skromnost některých kostýmů, kde se šetřilo látkou. Hra je prosycena lehkým erotičnem. Kdybych mohl, dám 65 %. (více v článku na blogu)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Barka  40 %
22.4.2016 | 296 hodnocení
+ souhlasím
Tak trochu šlápnutí vedle. Herci jsou skvělí, ale nějak to nedrží pohromadě. A musím přiznat, že mě vždycky rozčiluje, když tvůrci do Shakespearových her mají potřebu cpát moderní prvky (tablet, mobil, počítač, PIN...). Proč??! Mají pocit, že Shakespeare jako klasika už neosloví? Já si to nemyslím, ba právě naopak. Nešťastné bylo také kostýmní řešení, nejen že to bylo celé takové podivné, ale hercům navíc často kostýmy překážely v pohybu. A je to strašně, ale STRAŠNĚ, dlouhé s dost podivným závěrem, který je dopsán a je jaksi navíc.
Kubinoss  60 %
4.3.2016 | 20 hodnocení
+ souhlasím
Hodnotím jako lehce nadprůměrné.
Shakespeare je klasika. Osobně nemám rád, když se původním hrám přidává modernizační prvek, je to laciné, buď ať je hra nastudována klasicky, nebo komplet moderně. Prvky jako focení selfie, discokoule, teenage pozdravy a především sportovní batohy na zádech antických žen jsou naprosto mimo, není na tom nic vtipného.
První polovina pro mě nesmyslná, druhá mě poměrně bavila, vč. textů. Mínusem je délka představení, tři hodiny jsou moc, o hodinu kratší - stravitelné.
Ale mohu doporučit, příbramské divadlo oceňuji.
Ala  60 %
26.3.2016 | 168 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.