Divadlo Alfa

CHA CHA CHA aneb CHArlie CHAplin a jiná CHÁska

Premiéra: 1.6.2015 | 0:45x
Dramaturgie: Pavel Vašíček. Výprava: Ivan Nesveda. Hudba: Daniel Čámský. Režie: Tomáš Dvořák.
Poslední uvedení: rok 2019.
Maňásková expedice do království němé filmové grotesky aneb Než komedie byla králem...
D7+  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo Alfa
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
53 %
5331000
Hodnocení redakce
Kateřina Jírová 70 %
Michal Novák 50 %
Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ REDAKCE
Kateřina Jírová  70 %
3.10.2015 | 343 hodnocení
+ souhlasím
Trochu nesourodá inscenace vzdávající hold němé grotesce a jejím protagonistům. Jedná se o maňáskové divadlo, s kterým divadlo Alfa od premiéry Tří mušketýrů slaví největší úspěchy. Je vidět, že precizní práce s maňásky je souboru vlastní. Nejlépe se to projeví např. když dva maňásci zkoušejí ve filmových ateliérech milostnou scénu. Také režisér Tomáš Dvořák opět vymyslel spoustu loutkových vtípků. Přesto mix loutková honička Chaplina, Friga, Laurela a Hardyho s policisty, konflikt se „starým“ cirkusem a opravdická filmová groteska moc nefunguje.
Michal Novák  50 %
12.9.2015 | 1124 hodnocení
+ souhlasím
Loutkářská fantazie se potkala s nápadem připomenout hvězdy prvopočátků kinematografie, a moc to nedopadlo... Nekonzistentní inscenace není ani poctou legendám a s principy němé grotesky se také nepracuje s kdovíjakou dramaturgickou zarputilostí. Největší pozornost na sebe strhnou (i pro technologické provedení) scéna v cirkusu (symbol "starého umění") nebo obraz putování po Americe své doby. Maňásci zpodobňující legendy němé grotesky jsou ovšem výtvarně kouzelní.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Audience  30 %
22.1.2017 | 10 hodnocení
+ souhlasím
30% za to, že je představení doporučeno pro děti 7+, kdy ve skutečnosti 7 let je pravděpodobně věkové maximum diváka, kterého by hra mohla skutečně oslovit. Nejvíce (a pouze) se smáli předškolní děti. Litovali jsme času dcery (10) a jejího doprovodu. Přišla znuděná.
Spotczek  70 %
14.4.2016 | 19 hodnocení
+ souhlasím
CHArlie CHAplin a jiná CHA´ska těží především z nádherných maňásků, z jejichž obličejů je možné poznat Chaplina, Laurela a Hardyho či Bustera Keatona. Celá hra je vlastně poklonou němému filmu, z nějž těží vizuálně i tematicky - jde o divadelní grotesku, která menším dětem zprostředkovává kontakt se světem rodící se kinematografie a využívá k tomu strážníky, honící se za nezbedným psem a komiky, kteří se ukryli do cirkusu. Vše vrcholí jednou z největších filmových dortových bitev.
Hercesklovina  60 %
27.9.2015 | 14 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.