Divadlo Alfa

CHA CHA CHA aneb CHArlie CHAplin a jiná CHÁska

Premiéra: 1.6.2015. Dramaturgie: Pavel Vašíček. Výprava: Ivan Nesveda. Hudba: Daniel Čámský. Režie: Tomáš Dvořák.
0:45x


Maňásková expedice do království němé filmové grotesky aneb Než komedie byla králem...
D7+
Divadlo Alfa
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
53 %
5331000
Hodnocení redakce
Kateřina Jírová 70 %
Michal Novák 50 %
aktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Kateřina Jírová 70 %
(zadáno: 3.10.2015, počet hodnocení: 309)
přínosný / zajímavý komentář
Trochu nesourodá inscenace vzdávající hold němé grotesce a jejím protagonistům. Jedná se o maňáskové divadlo, s kterým divadlo Alfa od premiéry Tří mušketýrů slaví největší úspěchy. Je vidět, že precizní práce s maňásky je souboru vlastní. Nejlépe se to projeví např. když dva maňásci zkoušejí ve filmových ateliérech milostnou scénu. Také režisér Tomáš Dvořák opět vymyslel spoustu loutkových vtípků. Přesto mix loutková honička Chaplina, Friga, Laurela a Hardyho s policisty, konflikt se „starým“ cirkusem a opravdická filmová groteska moc nefunguje.
Michal Novák 50 %
(zadáno: 12.9.2015, počet hodnocení: 1067)
přínosný / zajímavý komentář
Loutkářská fantazie se potkala s nápadem připomenout hvězdy prvopočátků kinematografie, a moc to nedopadlo... Nekonzistentní inscenace není ani poctou legendám a s principy němé grotesky se také nepracuje s kdovíjakou dramaturgickou zarputilostí. Největší pozornost na sebe strhnou (i pro technologické provedení) scéna v cirkusu (symbol "starého umění") nebo obraz putování po Americe své doby. Maňásci zpodobňující legendy němé grotesky jsou ovšem výtvarně kouzelní.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Audience 30 %
(zadáno: 22.1.2017, počet hodnocení: 10)
přínosný / zajímavý komentář
30% za to, že je představení doporučeno pro děti 7+, kdy ve skutečnosti 7 let je pravděpodobně věkové maximum diváka, kterého by hra mohla skutečně oslovit. Nejvíce (a pouze) se smáli předškolní děti. Litovali jsme času dcery (10) a jejího doprovodu. Přišla znuděná.
Spotczek 70 %
(zadáno: 14.4.2016, počet hodnocení: 19)
přínosný / zajímavý komentář
CHArlie CHAplin a jiná CHA´ska těží především z nádherných maňásků, z jejichž obličejů je možné poznat Chaplina, Laurela a Hardyho či Bustera Keatona. Celá hra je vlastně poklonou němému filmu, z nějž těží vizuálně i tematicky - jde o divadelní grotesku, která menším dětem zprostředkovává kontakt se světem rodící se kinematografie a využívá k tomu strážníky, honící se za nezbedným psem a komiky, kteří se ukryli do cirkusu. Vše vrcholí jednou z největších filmových dortových bitev.
Hercesklovina 60 %
(zadáno: 27.9.2015, počet hodnocení: 14)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.