Divadlo DISK [katedra alternativního divadla]

Čardym

Premiéra: 11.5.2007
Překlad: Hana Drozdová-Nejezchlebová. Dramaturgie: Vladimír Novák. Scéna a Hudba: Andrej Ďurík. Kostýmy: Bio Masha. Choreografie: Adéla Stodolová. Režie: Alžběta Tichoňová.
Hra jedné z nejvýznamnějších současných ruských autorek. Fantazijní svět plný metafor, symbolů a archetypů. V takovémto světě je běžná skutečnost spojena s mystikou a iracionalitou a přítomnost se často prolíná s minulostí a budoucností, což člověka vede k otázce, zda-li je vše, co se kolem něj děje, skutečné? Není-li vše pouze jen zdání...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo DISK
Hodnocení inscenace
Redakce
30 %
Uživatelé
40 %
4011000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 30 %
Volby

Hodnocení (2)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  30 %
26.4.2013 | 2975 hodnocení
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Guildenstern  40 %
406 hodnocení
+ souhlasím
zvláštní hra s poetickým jazykem, vlastně úplně bez děje, spíš jen vzpomínky na dětství v divoké přírodě, děvčata, přátele. symbol řeky jako návratu... všechno se prolíná, některé symboly dost nesrozumitelné, určitě to není nic lehkého, holt alterna, mně se to líbilo hlavně kvůli té lyričnosti, atmosféře, herci zvládli své role velmi dobře, představení je to opravdu DOST alternativní... ale proč ne:-) občas mi to trochu připomínalo Svést sv. Vladimíra, ale tohle se mi líbilo víc, resp. bylo to schůdnější...;-)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.