Divadlo DISK [katedra alternativního divadla]

Cthulhucén

Premiéra: 26.5.2021 | 1:00x
Výprava: Alžběta Uhlíková. Hudba: Faolán McGowan. Námět, dramaturgie a režie: Dora Rodriguez, Jakub Vaverka, Ludvík Píza, Alžběta Uhlíková.
Poslední uvedení: duben 2022.
Originální show gigantických rozměrů, jež pod záhyby zábavy skrývá tajemství. „Měli jste někdy pocit, že něco nesedí? Že se na popud něčeho neznámého ženete za zářícím cílem, o kterém si nejste jisti, jestli tu byl odjakživa, nebo se objevil před minutou? Sníte o bohatství, adrenalinu, úspěchu, pohodlí, uznání? A co když to není váš sen? Vždyť vy jste vzhůru, ale něco jiného leží v hlubinách a spí. Nemyslete na to. Vstupte do světa soutěživosti a cenných výher, ve kterém hrají roli přesnost, rychlost a vaše sympatie. Nechte se stáhnout do hlubin reklamního a zábavního světa, ovládaného vlastním rytmem a zákonitostmi, virtuálními obchody a vírou v sebe sama. Sestupte na místo, kde se sny plní...“


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo DISK
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
77 %
7731000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 60 %
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  60 %
27.4.2022 | 2013 hodnocení
+ souhlasím
Reality show či televizní soutěže, v nichž jsou lidé ochotni hazardovat se svou důstojností, bylo nejen na divadle zpracováno již mnohokrát. Inscenace se k ničemu objevnému nedobrala, přesto se v ní našly nápady, které zaujaly nebo překvapily. Došlo i na nenásilnou interakci s publikem, kterou na repríze náhoda nečekaně rozvinula. Studenti své party odvedli dobře a promítli do nich svou osobitost.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Šípal  70 %
14.3.2022 | 215 hodnocení
+ souhlasím
Hodně zajímavá záležitost. Asi to ocení hlavně znalci H. P. Lovecrafta. Nečekejte ale žádné chobotnicové godzilly, hlavním motivem této hry je tušení jakéhosi děsivého, nepochopitelného zla, ze kterého se dá jen zešílet. A nebo se na to koukejte jako na parodii na konzumní společnost a soutěžní pořady. Obojí je cajk.
Chvalič  90 %
20.2.2022 | 5 hodnocení
+ souhlasím
Slova zbytečná. Nutno vidět.
Matěj Konečný  70 %
11.6.2021 | 221 hodnocení
+ souhlasím
Po odchodu ze sálu víří v člověku řada otázek. Asi to tak má být (bohužel tento přístup nejspíš volí poslední dobou až příliš inscenací). V každém případě inscenace je plná energie a člověk se doopravdy nenudí. Dokonce naopak, někdy je ke sledování až moc možností a není možné si je užít všechny. Z pohledu diváka mě baví střídání "parodie" televizních soutěží s momenty, které se v takových pořadech doopravdy odehrávají. Otázky se kterými odcházím se týkají nejen mě jako jedince, ale i mě jako člena konzumní společnosti.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.