Divadlo Disk [katedra činoherního divadla]

Felicia Zeller

Rozhovory s astronauty

Premiéra: 16.11.2018. Překlad: Zuzana Augustová. Dramaturgie: Tomáš Loužný, Barbora Mašková. Scéna: Lukáš Mathé. Kostýmy: Anežka Straková. Hudba: Petr Zábrodský. Režie: Zuzana Burianová.


Postdramatická groteska o fenoménu au-pair, ekologii a ženách které pracují opravdu hodně (i ve svém volnu). Čtyři matky, čtyři děti, čtyři holky z východu...
Anketa 2018
Pro tuto inscenaci, stejně jako pro všechny ostatní s premiérou od prosince 2017 do listopadu 2018, včetně hereckých výkonů, můžete hlasovat v naší výroční anketě. Uzávěrka ankety je 28. února.
Do konce hlasování zbývá ještě 7 dní.
Divadlo Disk
Hodnocení inscenace
Redakce
40 %
Uživatelé
57 %
Hodnocení redakce
Jiří Landa 40 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Landa 40 %
(zadáno: 31.1.2019, počet hodnocení: 2857)
přínosný / zajímavý komentář
Hru F. Zeller znám velmi dobře z opakovaného zhlédnutí verzí Divadla Letí a NDM. Hlavním problémem "diskové" verze je režijně-dramaturgická neukotvenost (nechci užít slova nepochopení), která z již tak nesnadného textu vytvořila chaotickou inscenaci, v níž se dalo jen stěží orientovat, navíc se z ní vytrácelo samotné poselství textu. Na druhou stranu mě mile překvapilo, že se studenti a studentky v tomto mumraji pohybovali celkem suverénně, a tak jsem aspoň s povděkem sledoval jednotlivé scény, které byly sice zdařile režijně zpracovány, ovšem v kontextu celku nefungovaly.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Čiko 60 %
(zadáno: 30.1.2019, počet hodnocení: 613)
přínosný / zajímavý komentář
Při inscenování podobně složitých textů leckdy ani profesionální herci nevědí, jaká je jejich úloha na jevišti. To se se studentům DAMU naštěstí nestalo...
Jant 40 %
(zadáno: 20.1.2019, počet hodnocení: 8)
Petrr 70 %
(zadáno: 19.12.2018, počet hodnocení: 146)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.