Divadlo DÍVADLO

Tajemství poslední pralinky

Premiéra: 7.9.2014 | 0:45x
Dramaturgie: Barbora Vaněčková. Hudba: kol. Výprava, loutky a režie: Jakub Baran.
Poslední uvedení: rok 2015.
Pohádková inscenace o dobrodružné cestě. Jednou přinesla babička Bobovi čokoládovou pralinku a on si ji schoval. Večer se pak začalo dít něco divného...
D3+  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo DÍVADLO
Hodnocení inscenace
Redakce
50 %
Uživatelé
63 %
6331000
Hodnocení redakce
Jiří Koula 50 %

Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Koula  50 %
29.3.2015 | 1599 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Skvěle to začalo, skvěle to skončilo... Jenže příběh obsahuje tolik zvratů, že se v něm téměř ztratí i dospělý divák, dítě to má jednodušší, prostě přestane věnovat pozornost dění na jevišti a zkusí se zabavit jinak. Přesto je třeba ocenit výpravu a herectví Jakuba Barana i Michala Šturmana, potenciál tu je, možná by stálo za to vrátit se do zkušebny, proškrtat děj, udržet "bláznivou rovinu" a nechtít po loutkové scéně, aby suplovala zájmotvorný prvek ve chvíli, kdy to příběh nezvládá.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Zeleny_caj  70 %
15.7.2015 | 24 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Hra je to veselá, napínavá, lehce mravokárná, a dost vtipná i pro dospělé, jak už to u Dívadla bývá. Skvěle zahráno! Souhlasím s komentářem výše, že by se mohl proškrtat text, protože je tam moc dalších a dalších peripetií, přičemž divák už očekává konec.
Sebastian Lomenski  50 %
15.8.2015 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Nemám, zkušenost se psaním her, takže nebyl použit můj scénář. Hru jsem viděl dvakrát a zaznamenal jsem ztrátu pozornosti, dětí i dospělých, právě tam, kde končilo Tajemství poslední pralinky, takže stačilo použít jen jednu knihu:) - až sem to mělo drajf. Truhličku krále kakaové říše pánové mohli udělat příště a nebylo by teď třeba nic škrtat:) Jinak, ti dva herci - super skvělé zpestření, moc milé! Výprava skvělá, zahráno moc hezky, líbilo:)
Bobánka, mého nejoblíbenějšího skřítka - coby padoucha, scénáristovi, neodpustím! On patří mezi hlavní hrdiny tří dalších knížek:) A drak? no... :))
Petr Toman  70 %
24.7.2015 | 1 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Sympatická, hravá inscenace, která si na nic nehraje.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.