Divadlo F.X.Šaldy Liberec [Šaldovo divadlo]

Absolvent

Premiéra: 17.6.2016. Podle románu Charlese Webba a filmového scénáře Caldera Willinghama a Bucka Henryho. Překlad: Pavel Dominik. Dramaturgie: Tomáš Syrovátka. Scéna: Karel Čapek. Kostýmy: Andrea Králová. Hudba: Jiří Hájek. Režie: Šimon Dominik.
Poslední uvedení: únor 2018.


Jevištní podoba stejnojmenného oscarového filmu. Benjamin, mladý absolvent prestižní univerzity, se vrací domů k rodičům. Má jinou představu o životě než najít si výnosné místo a spokojeně zestárnout, chce zažít něco opravdového. Stane se však něco nečekaného. Vrstevnice Benjaminových rodičů, paní Robinsonová, mladíka svede. Situace se ještě zkomplikuje, když se Benjamin zamiluje do Elaine, což je dcera paní Robinsonové. Benjamin vykračuje do dospělého života mnohem zapeklitěji, než si dokázal představit...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo F.X.Šaldy Liberec
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
82 %
8251000
Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Pastelka 90 %
(zadáno: 13.6.2017, počet hodnocení: 74)
přínosný / zajímavý komentář
Parádní, zábavné a zároveň celkem drsné představení. Kuba Albrecht mě moc bavil, byl hrozně uvěřitelnej, super. Nejdřív jsem si říkala, že bude Veronika Korytářová na svou roli moc mladá a že by třeba byla lepší Jana Vojtková, ale zhostila se jí výtečně a už po několikáté mě pěkně překvapila. Byla z ní nechutná a politováníhodná chuděra - super. Kája mě taky moc bavila, tyhle mladý fiflenky jí hrozně jdou :) a je vidět, že si je užívá. Ještě zmíním scénu, sedací pytle byly bomba nápad, krásně flexibilní, nápadité. Celkově moc povedené představení.
Coward 90 %
(zadáno: 18.6.2016, počet hodnocení: 203)
přínosný / zajímavý komentář
95% - výborné režijní zpracování, vynikající herecké výkony (zejména Veronika Korytářová), zajímavě využitá scéna, jen 2. půlka o něco slabší - celá recenze: http://divadlo-cz.cz/recenze#Absolvent
Chamyl 80 %
(zadáno: 30.9.2016, počet hodnocení: 22)
Slávka 80 %
(zadáno: 15.9.2016, počet hodnocení: 48)
Petrr 70 %
(zadáno: 30.6.2016, počet hodnocení: 210)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.