Divadlo F.X.Šaldy Liberec [Malé divadlo]

Leninovi balzamovači

Premiéra: 8.12.2017. Překlad: Barbora Hančilová. Dramaturgie: Martin Urban. Scéna: Karel Čapek. Kostýmy: Tereza Venclová Vašíčková. Hudba: Matěj Kroupa. Režie: Šimon Dominik.
Poslední uvedení: leden 2020.


Groteska o krutých a primitivních atavizmech tvůrců reálného komunismu, jejímž námětem je osud Leninových balzamovačů Borislava Zbarského a Vladimíra Vorobjova. Stalinův nápad zajistit Leninovi, jako ikoně nového režimu, věčný život v mauzoleu, spustí nezadržitelný mechanismus. Zbarskij a Vorobjov jsou angažováni Stalinovým pohůnkem Krasinem, aby úkol realizovali. Ač jsou oba muži jako Židé neustále podezíráni ze sympatií k Stalinovu soku Trockému, tento úspěch jim přinese nečekanou kariéru. Zbarskému v oblasti politické, Vorobjovovi na půdě akademické...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo F.X.Šaldy Liberec
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
93 %
9331000
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Patapuf4 90 %
(zadáno: 13.11.2019, počet hodnocení: 11)
přínosný / zajímavý komentář
Vtipná groteska u které se nebudete smát, ale bude vás mrazit v zádech. Skvělá inscenace s originálním otočením jeviště s hledištěm, čímž se získal obrovský prostor. Scéna a dramaturgie je opět neskutečná se spoustou originálních nápadů. Herci byli všichni do jednoho skvělí, nikdo vyloženě nevyčníval což bylo ku prospěchu hry. Pár historických nepřesností (Vorobjov a Krasin zemřeli jinak) ale tato hra není dokument. Na hře nás bylo 5, dvěma lidem se to líbilo, dvěma nelíbilo a jednomu něco mezi. Pro toho kdo se těší na klasickou komedii může být tato hra zklamáním, pro mne to byl zážitek.
Pastelka 100 %
(zadáno: 2.8.2019, počet hodnocení: 74)
přínosný / zajímavý komentář
Úžasně udělaná scéna, velký prostor, který asi pro herce nebude uplně jednoduchý k umluvení, byl skvělý nápad. Rusko = velké prostory. Zírala jsem a trnulo mi.
Coward 90 %
(zadáno: 10.12.2017, počet hodnocení: 203)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.