Divadlo F.X.Šaldy Liberec [Malé divadlo]

Leninovi balzamovači

Premiéra: 8.12.2017. Překlad: Barbora Hančilová. Dramaturgie: Martin Urban. Scéna: Karel Čapek. Kostýmy: Tereza Venclová Vašíčková. Hudba: Matěj Kroupa. Režie: Šimon Dominik.


Groteska o krutých a primitivních atavizmech tvůrců reálného komunismu, jejímž námětem je osud Leninových balzamovačů Borislava Zbarského a Vladimíra Vorobjova. Stalinův nápad zajistit Leninovi, jako ikoně nového režimu, věčný život v mauzoleu, spustí nezadržitelný mechanismus. Zbarskij a Vorobjov jsou angažováni Stalinovým pohůnkem Krasinem, aby úkol realizovali. Ač jsou oba muži jako Židé neustále podezíráni ze sympatií k Stalinovu soku Trockému, tento úspěch jim přinese nečekanou kariéru. Zbarskému v oblasti politické, Vorobjovovi na půdě akademické...
Divadlo F.X.Šaldy Liberec
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
95 %
9521000
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Pastelka 100 %
(zadáno: 2.8.2019, počet hodnocení: 74)
přínosný / zajímavý komentář
Úžasně udělaná scéna, velký prostor, který asi pro herce nebude uplně jednoduchý k umluvení, byl skvělý nápad. Rusko = velké prostory. Zírala jsem a trnulo mi.
Coward 90 %
(zadáno: 10.12.2017, počet hodnocení: 187)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.