Divadlo F.X.Šaldy Liberec [Malé divadlo]

<< Syn

Ujetá ruka

Premiéra: 12.4.2019. Překlad: Ondřej Sokol. Dramaturgie: Lenka Chválová. Výprava: Jozef Hugo Čačko. Hudba: Ivo Sedláček. Režie: Jiří Š. Hájek.


Drsná akční komedie jednoho z nejhranějších současných světových dramatiků, odehrávající se během jediného večera v levném hotelovém pokoji v zapadlém americkém městečku. Znuděný recepční Mervyn má pocit, že se konečně stane něco neobyčejného, možná dokonce i zločin. Úplně jako ve filmu. Ten chlápek bez ruky vypadá hodně nebezpečně a z jeho pokoje právě teď zazněl výstřel. A kam asi zmizel ten podezřelý černoch s hezkou holkou, co sem před chvílí vešli? Ovšem i toho nejdrsnějšího zabijáka dokáže uprostřed hry s vyděšenými rukojmími rozsekat vlastní máma, když zavolá (jako vždycky) nevhod...
14!
Divadlo F.X.Šaldy Liberec
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
73 %
7331000
Termíny představení
4.6. (Čt) 19:00 Vhodné od 15 let. Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
11.6. (Čt) 19:00 Do 15 let nevhodné. Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
celý program divadlaaktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Pastelka 70 %
(zadáno: 2.8.2019, počet hodnocení: 74)
přínosný / zajímavý komentář
Něco mi tu chybělo. Tomáš Váhala sice opět nezklamal a bavil mě, jinak to nemělo spád. Pár světlých chvilek. Myslím, že herci dělali, co mohli, ale asi to už od začátku nebylo chycené za správný konec. Myslím, že liberečtí mají na víc.
DZ73 60 %
(zadáno: 17.4.2019, počet hodnocení: 9)
přínosný / zajímavý komentář
Na můj vkus pomalejší rozjezd. Druhá cca půlka už na publikum působila jak měla (vtipně). Herecky hru držel Tomáš Váhala a v již zmíněné lepší druhé půly i Petr Hanák. Nicméně se nemohu zbavit dojmu, že se z textu dalo "vytřískat" smíchu obecenstva mnohem víc. Naopak vyzdvihnout bych chtěl syrovou scénu a hudbu, kterou si broukalo cestou domů minimálně 60% diváků. Jako celek dobré! :-)
Coward 90 %
(zadáno: 25.8.2019, počet hodnocení: 202)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.