Divadlo Feste

Jakub Macek

Husina

Premiéra: 11.4.2016. Výprava: Sylva Marková. Hudba: kol. Režie: Jiří Honzírek.


Hra o kauze Husina, která může příkladem toho, že je výhodné nechat si Čechy myslet, že mají hrdinu, protože to důležité v příběhu o Husovi leží úplně jinde...
Divadlo Feste
Hodnocení inscenace
Redakce
80 %
Uživatelé
85 %
Hodnocení redakce
Jiří Koula 80 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Koula 80 %
(zadáno: 7.12.2018, počet hodnocení: 1543)
přínosný / zajímavý komentář
75 % Nádherné divadlo, pohled na dobu Jana Husa očima dneška. Moc rád bych se o této inscenaci rozepsal více, bohužel jsem při hostování ve Venuši ve Švehlovce v důsledku přeplněnosti sálu a nezvládnutí tohoto stavu seděl v tak nepohodlné poloze, že značnou část mé mentální kapacity zaměstnávala snaha vůbec vydržet do konce. Inu, i to se stane.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
MBednarski 60 %
(zadáno: 28.3.2019, počet hodnocení: 69)
přínosný / zajímavý komentář
Nechal jsem se nalákat zdejším vysokým hodnocením, ale představení mě spíš zklamalo. Mám raději nápaditější typy inscenací, které více využívají možností divadelní řeči - tohle by mohlo být jen rozhlasovou hrou a vyšlo by to skoro nastejno.
Dzony59 90 %
(zadáno: 8.2.2017, počet hodnocení: 24)
přínosný / zajímavý komentář
Výtečná inscenace, při které jsem se ani minutu nenudil. Děj má spád, myšlenka představení je velice originální, možná i aktuální. Herci jsou vybráni do rolí velmi citlivě a někteří si své role vyloženě užívají (např. O. Jiráček).
Danpolasek 100 %
(zadáno: 15.6.2016, počet hodnocení: 11)
Cindy.92 90 %
(zadáno: 2.6.2016, počet hodnocení: 309)
přínosný / zajímavý komentář
Vydařená inscenace na motivy kauzy Jana Husa, skrze jejíž pikantnosti v moderním hávu se dovídáme nové poznatky daného tématu (možná i z jiné strany). Představení mělo spád, herecké výkony autentické, role pro jejich představitele téměř jako šité na tělo. Výborná práce se všemi složkami, jedním slovem KRÁSA!

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.