Divadlo Feste

Husina

Premiéra: 11.4.2016. Výprava: Sylva Marková. Hudba: kol. Režie: Jiří Honzírek.


Hra o kauze Husina, která může příkladem toho, že je výhodné nechat si Čechy myslet, že mají hrdinu, protože to důležité v příběhu o Husovi leží úplně jinde...
Divadlo Feste
Hodnocení inscenace
Redakce
80 %
Uživatelé
85 %
8541000
Hodnocení redakce
Jiří Koula 80 % Tip Jiří Koula
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Koula 80 % Tip Jiří Koula
(zadáno: 7.12.2018, počet hodnocení: 1558)
přínosný / zajímavý komentář
75 % Nádherné divadlo, pohled na dobu Jana Husa očima dneška. Moc rád bych se o této inscenaci rozepsal více, bohužel jsem při hostování ve Venuši ve Švehlovce v důsledku přeplněnosti sálu a nezvládnutí tohoto stavu seděl v tak nepohodlné poloze, že značnou část mé mentální kapacity zaměstnávala snaha vůbec vydržet do konce. Inu, i to se stane.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
MBednarski 60 %
(zadáno: 28.3.2019, počet hodnocení: 73)
přínosný / zajímavý komentář
Nechal jsem se nalákat zdejším vysokým hodnocením, ale představení mě spíš zklamalo. Mám raději nápaditější typy inscenací, které více využívají možností divadelní řeči - tohle by mohlo být jen rozhlasovou hrou a vyšlo by to skoro nastejno.
Dzony59 90 %
(zadáno: 8.2.2017, počet hodnocení: 24)
přínosný / zajímavý komentář
Výtečná inscenace, při které jsem se ani minutu nenudil. Děj má spád, myšlenka představení je velice originální, možná i aktuální. Herci jsou vybráni do rolí velmi citlivě a někteří si své role vyloženě užívají (např. O. Jiráček).
Cindy.92 90 %
(zadáno: 2.6.2016, počet hodnocení: 314)
přínosný / zajímavý komentář
Vydařená inscenace na motivy kauzy Jana Husa, skrze jejíž pikantnosti v moderním hávu se dovídáme nové poznatky daného tématu (možná i z jiné strany). Představení mělo spád, herecké výkony autentické, role pro jejich představitele téměř jako šité na tělo. Výborná práce se všemi složkami, jedním slovem KRÁSA!
Danpolasek 100 %
(zadáno: 15.6.2016, počet hodnocení: 11)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.