Divadlo J. K. Tyla Plzeň [Malá scéna]

Plzeňský pověsti

Premiéra: 15.6.2019 | Obnovená premiéra: 1.6.2024
Dramaturgie: Pavel Bár. Výprava: Aleš Valášek. Hudební nastudování: Dalibor Bárta. Choreografie: Denisa Kubášová. Režie: Juraj Čiernik.
Zábavné písničkové pásmo pro všechny věkové kategorie plné zajímavých smyšlených i zaručeně pravdivých příběhů, pověstí a pověr z historie města Plzně i jeho blízkého okolí. Znáte plzeňského bezhlavého vojáka? Tušíte, kde v okolí strašil hejkal a kde bylo možné spatřit hastrmana? Kdy začal andělíček u katedrály sv. Bartoloměje přinášet štěstí? Více se dozvíte na výletě do dávných časů...
D4+    
Divadlo J. K. Tyla Plzeň
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
85 %
8521000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
27.9.17:00 vstupenky
29.9.Ne15:00 vstupenky
29.9.Ne17:00 vstupenky

Volby

Hodnocení (2)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
MartinB  90 %
1.10.2019 | 128 hodnocení
+ souhlasím
Představení pro děti, které se snaží je něčemu naučit a přitom z nich nedělá hlupáky. Skvělé!
Výborné výkony všech zúčastněných - ovšem strhující Radek A. Shejbal a Lukáš Ondruš. Zajímavá režie Juraje Čiernika.
J.anek  80 %
16.6.2019 | 499 hodnocení
+ souhlasím
Písničkové pásmo o plzeňských pověstech je cíleno na malé děti. S reprízami si všichni účinkující určitě lépe poradí s dětskými reakcemi, ale už na premiéře to fungovalo dobře, ač bylo dětí málo. Prázdný prostor s jediným stolem a dvěma židlemi to hercům neusnadňuje, režie vyžaduje loutkářské dovednosti, což není tak snadné, jak se může zdát, ale pětice protagonistů se všemi nástrahami bojuje statečně. Pěvecky jsou samozřejmě bravurní, nejvíc energie do hry vkládají Lukáš Ondruš a Radek Schejbal. Inscenace nabízí také lekci plzeňské výslovnosti, do níž se radostně zapojili všichni diváci.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.