Divadlo J.K.Tyla Plzeň [Velké divadlo]

Vila Verdi

Premiéra: 30.4.2016. Podle filmu Daniela Schmida „Polibek Tosky“. Překlad: Petr Štědroň. Dramaturgie: Vladimír Čepek. Scéna: Lukáš Kuchinka. Kostýmy: Jana Smetanová. Hudba: Jakub Kudláč. Režie: Natália Deáková.
Poslední uvedení: listopad 2017.


Adaptace dojemného snímku, který s humorem a bizarností zachytil osudy vysloužilých operních hvězd. Příběh pomíjivosti slávy a prapodivnosti lidského osudu, který „chvíli křičí na jevišti světa, aby pro něj vzápětí spadla opona“. Staří umělci, kdysi opěvovaní sólisté, předvádějí své životní vrcholy a peripetie. Přitom bojují s magistrátem o finance a budoucnost svého pečovatelského domu – jedinečné Vily Verdi...
14!

inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo J.K.Tyla Plzeň
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
43 %
4331000
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Bišu 60 %
(zadáno: 25.10.2017, počet hodnocení: 184)
přínosný / zajímavý komentář
" Stará garda " je ještě stále vynikající, jen bohužel neměla tak úplně co hrát. Divná hra a 60% patří výhradně hercům, protože patřím mezi dlouholeté majitele předplatného a byla to příjemná nostalgie.
Kamaela 40 %
(zadáno: 9.10.2016, počet hodnocení: 40)
přínosný / zajímavý komentář
Žádný děj, jen sled árií, monologů (místy opravdu dlouhých a nudných) a rozpačité zakončení.
Golftom 30 %
(zadáno: 13.6.2016, počet hodnocení: 44)
přínosný / zajímavý komentář
Hra prakticky bez děje a zápletky, nesouvislý sled monologů a árií při vzpomínání vysloužilých herců. Může být hezké tak maximálně pro dlouholetého návštěvníka plzeňského divadla jako milé vzpomínání s herci. Jinak ale nic :(

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.