Divadlo Puls

Racek

Premiéra: 1.7.2019 | 2:00x
Koprodukční projekt Divadla Puls a 3D Company, uváděný v různých vnitřních i venkovních prostorách Žižkovského divadla Járy Cimrmana.
Překlad: Leoš Suchařípa. Úprava: Kristýna Čepková, Martin Vokoun. Dramaturgie: Kristýna Čepková. Výprava: Helena Fričarová. Režie: Martin Vokoun.
Poslední uvedení: září 2020.
Site-specific provedení slavné tragikomedie. „Všichni jsou nervózní! A tolik lásky je všude...“


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo Puls
Hodnocení inscenace
Redakce
43 %
Uživatelé
50 %
5011000
Hodnocení redakce
Jiří Koula 50 %
Lukáš Holubec 50 %
Pavel Širmer 30 %
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Koula  50 %
3.9.2019 | 1600 hodnocení
+ souhlasím
45 % Racek letní komedie, Racek na první dobrou, Racek bez výkladu, Racek herecky "zachraň se, kdo jak umíš". Pominu-li Jaroslavu Koškovou, která Ninu založila silně na sobě a mně osobně to právě proto trochu rušilo, nejvíce mě zaujal Jan Pichler coby Sorin... A to prostě není dobře, kde je Arkadina, kde je Trigorin, kde je Treplev... Kde je Čechov?
Lukáš Holubec  50 %
20.8.2019 | 726 hodnocení
+ souhlasím
--- Rozlétaný Racek po Žižkově --- (více v článku na blogu)
Pavel Širmer  30 %
19.8.2019 | 1939 hodnocení
+ souhlasím
35%. Dramaturgie a režie neposkytla hercům oporu, aby dostáli rozměrům Čechovových postav, většinou se omezili jen na některé jejich vlastnosti a převážně pro role ještě věkově nebo osobnostně nedozráli. Také nebylo jasné, o čem se hraje a proč byl právě Racek inscenován. Jistou osobní výpověď bylo sem tam možno zachytit např. u Trepleva nebo Sorina, takových chvil však bylo jako šafránu. Zajímavostí bylo situování čtyř dějství na čtyři místa v Žižkovském divadle, práce s prostorem však žádnou zvláštní nadstavbu nepřinesla. Tvůrčí tým by měl pro příště lépe odhadnout svůj potenciál a přizpůsobit mu výběr titulu.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Slavík  50 %
4.9.2019 | 8 hodnocení
+ souhlasím
... tato hra pro mě měla 2 klady - Jaroslavu Koškovou a Barboru Jelínkovou, obě dvě na sebe okamžitě strhnou pozornost... ale nejsem si zcela jistý, zda to byl režijní záměr nebo jejich nesporný talent, který navzdory zpívá... některé postavy na mě působily(i) vyloženě rušivě a opakovaně mi dávaly(i) sežrat, že jsem na dÍvadle, kouzlo se prostě konalo ve stylu střídavě oblačno... ale jsem rád, že jsem představení viděl a vlastně vděčný těm, kteří šli do letního matche a přitom nešlo o řachandu s Bolkem Bolkovičem... jen to možná chtělo více času na trénink...

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.