Divadlo Kalich [činohra]

John Fiske

Titanic

Premiéra: 17.1.2018. Překlad: Pavel Dominik. Výprava: Diana Strauszová. Hudba: Ľubica Čekovská. Režie: Jakub Nvota.
1:55


Komedie pro dva herce o nejbezpečnější plavbě všech dob. Jakési duo spekulantů začíná přemýšlet nad osudem Titaniku a rozebírat jeho příběh. Z dialogů se postupně stává divadelní rekonstrukce, herci na sebe berou podoby jednotlivých aktérů událostí. Jsou kapitánem, cestujícími, lodí, ledovcem...
Divadlo Kalich
Hodnocení inscenace
Redakce
30 %
Uživatelé
38 %
Hodnocení redakce
Michal Novák 30 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Michal Novák 30 %
(zadáno: 29.3.2018, počet hodnocení: 984)
přínosný / zajímavý komentář
Výběru tak slabého textu nerozumím. Není v něm nic, co by diváka dokázalo překvapit nebo nabídnout mu jiný úhel pohledu. Kromě toho, že zarputile vnucuje sociální otázku a kopíruje tolikrát použitý model mentora a „toho pomalejšího“. Aby hra byla skutečnou příležitostí pro dva komiky na scéně, musela by především sama být originální, jinak před herci a režií stojí pouze výzva text nějak ilustrovat, pokud možno s komediálním ajfrem. A tak se vytahují triky z osvědčených škatulek. Potenciál pobavit publikum hrou „o největší námořní katastrofě všech dob“ najednou není takový, jak se čekalo.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
MIR 30 %
(zadáno: 12.9.2018, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
Velká očekávání, ale bohužel velké zklamání.
Daleko povedenější je Chlap na zabití ve stejném obsazení.
JirkaS 50 %
(zadáno: 21.4.2018, počet hodnocení: 133)
přínosný / zajímavý komentář
Jak ztvárnit téma Titanic s omezenými možnostmi limitovanými prostorem divadla? Třeba jako scénickou grotesku pro dva herce, kteří netypickými způsoby nenásilnou komediální formou přibližují divákům tuto tragédii. Pánové Vladyka a Blažek předvádějí mnohdy heroický výkon, dokonce to dokáže i pobavit a kupodivu to ani nenudí, ale jakákoliv přidaná hodnota zde chybí. Titanic je tedy milá komediální snadno stravitelná jednohubka ideální pro nenáročné publikum nebo pro rozšíření si obzorů o další zajímavou divadelní formu. /19.4.2018 v Č. Budějovicích/
PavelK 30 %
(zadáno: 13.3.2018, počet hodnocení: 197)
Atribut 30 %
(zadáno: 22.2.2018, počet hodnocení: 75)
přínosný / zajímavý komentář
jako nápad to není špatnej, ale je to pořád dokola. i když se blažek s vladykou snaží, je to hrozná nuda. možná do nějakýho menšího sálu, aby to bylo blíži divákům a živější.
Tomas22 50 %
(zadáno: 13.2.2018, počet hodnocení: 39)
přínosný / zajímavý komentář
Po mém opravdu velkém očekávání, přišlo zklamání z častých až trapných a nudných scén a dialogů.
Na inscenaci jsem šel, protože v inscenaci Chlap na zabití jsou kluci skvělou dvojkou a bavím se vždy od začátku do konce. Tady se to tedy moc nezadařilo. Na druhou stranu obdivuji scénu, která byla velmi úsporně řešená a pánové ji na maximum bravůrně využili.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.