Divadlo Na Jezerce

Cesta kolem světa

Premiéra: 19.3.2014 | 1:35
Scéna: Tereza Němcová, Richard Mašla. Kostýmy: Tereza Němcová, Helena Jiránková. Hudba: Jan Kučera. Režie: Tereza Němcová.
Poslední uvedení: rok 2015.
Komedie plná dobrodružství, lásky a humoru. Jistá slečna Femina Jonesová rozhodne, že se svou společnicí zvládne cestu kolem světa za méně než 80 dní. Na cestě Orient expresem se ale dostanou do situací a míst, kde to nebudou mít lehké. Největší překvapení ji ovšem bude čekat na samotném konci...
D10+  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo Na Jezerce
Hodnocení inscenace
Redakce
47 %
Uživatelé
43 %
4331000
Hodnocení redakce
Helena Grégrová 50 %
Jiří Landa 50 %
Jiří Koula 40 %
Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ REDAKCE
Helena Grégrová  50 %
6.6.2017 | 1553 hodnocení
Jiří Landa  50 %
9.4.2014 | 2973 hodnocení
+ souhlasím
Při sledování představení je vidět, že herce jejich role baví, s postavami jsou sžití, jednotlivé výstupy si vychutnávají. To se prostě pozná, neustálý nádech příjemna a jisté lehkosti je v sále zřetelný. Ovšem po režijní stránce je inscenace pouhým sledem jednotlivých výstupů, chybí tu určitá spojující nadstavba. Opět jsem se však přesvědčil o talentu K. Hrušínské a M. Kerna, oba by měli dostávat víc zajímavých hereckých příležitostí. Samotnou inscenaci bych viděl spíš jako doplněk repertoáru, jenž by měl být nabízen jako rodinné odpolední představení.
Jiří Koula  40 %
7.4.2014 | 1599 hodnocení
+ souhlasím
44,99% Rodinná hudební komedie "pro chudé". Je v ní sice vše, co je k úspěchu potřeba, ale vše je dávkováno v podivně malém množství, výsledkem je "dietní inscenace", jež sice asi vyloženě neurazí, ale zůstane po ní otázka "A to bylo vše?". Doporučil bych ji spíše k (víkendovému) odpolednímu uvádění, aby pak člověk mohl strávit večer něčím "výživnějším". Nízké hodnocení pak odráží tento můj "neukojený hlad" spíše než "pocit nepovedenosti".
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Ivushka  60 %
24.4.2014 | 93 hodnocení
+ souhlasím
55% Docela neškodná blbinka. Chvílemi to je slabší, občas jsem si říkala, že to je fakt trapný, ale někdy mi to přišlo docela milý. Většina písniček kupodivu nebyla nejhorší. Představení, které vás neurazí, ale nic se nestane, když ho neuvidíte.
Josef angeber  30 %
15.4.2014 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Režie žádná, hra o ničem, hlavní představitel mužské role, Václav Liška, pro divadlo nepoužitelný. Představení zachraňují fórky herců. Až se to bude hrát déle a herci budou nezávazně blbnout, pak možná bude důvod na Cestu jít. Jezerku mám rád, sice to není žádná avantgarda, ale je to poctivě dělané divadlo. Ale Cesta myslím není cesta.
Jonáš  40 %
18.3.2015 | 16 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.