Divadlo Pavla Trávníčka

Oxygen - Kyslík

Premiéra: 22.6.2011 | 2:15
Komediálně laděná hra o spletitých okolnostech kolem objevení kyslíku, odehrávající se ve dvou časových rovinách. Kdo ze tří slavných chemiků by měl být vlastně nazván objevitelem kyslíku? Ten, kdo učinil objev jako první, kdo objev prvně zveřejnil, nebo kdo jako první správně pochopil a pojmenoval objevené? Rychlými střihy se děj přenáší z roku 1777 do roku 2001, kde zasedá výbor pro udělení Nobelovy ceny za chemii. Ovšem účastníci jednání mají na problém různé názory...
Hodnocení inscenace
Redakce
10 %
Uživatelé
0 %
041000
Hodnocení redakce
Helena Grégrová 10 %
Jiří Landa 10 %
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ REDAKCE
Helena Grégrová  10 %
7.9.2011 | 1552 hodnocení
+ souhlasím
Tento "zážišok" budu (názvu inscenace lehce paradoxně navzdory) rozdýýýchááávat ještě hodně dlouho.. :(
Jiří Landa  10 %
10.8.2011 | 2973 hodnocení
+ souhlasím
Jelikož jsem viděl Dívčí válku F. Ringo Čecha, musím dát 10%... Ani tento počin jsem však nepochopil. Proč si vědci "proboha" vybrali k oslavám Roku chemie zrovna Divadlo Pavla Trávníčka? P. Trávníčkovi se nepodařilo již tak slabý "chemický" text realizovat ani na minimálně únosné hranici koukatelnosti. Za nejtrapnější považuji výstupy K. Kornové a to hlavně ve chvílích, kdy se snažila vyjádřit dramatično. Ostatní herci šli v jejích šlépějích. Režii se nepovedlo oddělit časové roviny hry, vše bylo zmatené, nezajímavě pojaté, trapné.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Jitka K.  0 %
19.9.2011 | 34 hodnocení
+ souhlasím
Viděla jsem před prázdninami. Díky hře objevující kyslík jsem objevila spolek šmíráků bez špetky soudnosti v otázce trapnosti na jevišti. Kamarádku jsem málem uškrtila, že mě na tohle vzala, ale nakonec jsem ji neuškrtila, protože jsme obě rychle potřebovaly kyslík na vzpamatování.
Ahasver  0 %
7.9.2011 | 69 hodnocení
+ souhlasím
Raději bez komentáře.
Atribut  0 %
10.8.2011 | 92 hodnocení
+ souhlasím
jestli je na ty hre neco dobryho a zajimavyho, nenasel sjem to, protoze travnicek to blbou rezii naprosto zabil. nepochopeni, prehlidka amaterismu a trapnosti, hrozne hrajici herci.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.