RockOpera Praha

7 proti Thébám

Premiéra: 18.4.2013 | 2:30
Scéna: Pavla Forest. Kostýmy: Lucie Konopíková. Choreografie: Zuzana Dovalová. Režie: Roman Štolpa.
Metalová opera o lásce, zradě, touze po bohatství a moci. První polovina inscenace vychází ze Sofoklova „Oidipa na Kolónu“ (přemýšlivé, filozofické dílo), druhá polovina je inspirována Aischylovým dílem „Sedm proti Thébám“ (oslava hrdinů, akce).
RockOpera Praha
Hodnocení inscenace
Redakce
55 %
Uživatelé
73 %
73111000
Hodnocení redakce
Michal Novák 70 %
Iva Bryndová 40 %
Chci vidět - přidat do seznamu
CD
CD 7 proti Thébám
Termíny představení
3.11.Čt19:00 vstupenky

Volby

Hodnocení (13)

HODNOCENÍ REDAKCE
Michal Novák  70 %
(zadáno: 4.11.2013, počet hodnocení: 1074)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+3)
Me-, me-, metal… Tahle banda kolem Milana Steigerwalda si získala mé plné sympatie už v čase, kdy jejich produkci pohřbívala řada kiksů, zejména technických. O to raději konstatuju, že závěrečná část trilogie, čerpající z hlubin antického dávnověku, nabízí zatím nejvíce konzistentní podívanou. Kromě parádního hudebního nářezu lze nejen ocenit výsledky snahy o lepší „technický dojem“, ale i integritu divadelního řešení některých situací aneb vše má větší řád. Také pokulhávání rockopeřího potěru za hlavními hvězdami pražské RockOpery (za mě Dyk, Střihavka, Opava, Časarová) už není propastné.
Iva Bryndová  40 %
(zadáno: 5.10.2013, počet hodnocení: 347)
+ přínosný / zajímavý komentář
Prostě to není divadlo.
Hudebně je to skvělé. Ale zvuk je strašný, zpravidla, jak začne zpívat víc než jeden, tak je to o hádání toho, co zrovna vlastně chce/nechce...
A proti dvěma starším bratříčkům tak nějak méně zajímavé.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Chaika  100 %
(zadáno: 9.4.2018, počet hodnocení: 19)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé hudební i režijní zpracování. Líbila se nám i choreografie a efekty propojující jednotlivé děje. Bojové scény skvěle zvládnuté na tak omezeném prostoru. Skutečně působivé představení. Určitě doporučujeme přijdeme znovu :-)
Wmwmw  0 %
(zadáno: 18.9.2016, počet hodnocení: 10)
přínosný / zajímavý komentář
Tolik práce to muselo dát, a přitom taková sr..
Anex  60 %
(zadáno: 1.4.2016, počet hodnocení: 111)
přínosný / zajímavý komentář
Pro mne zklamání. Hudba+zpěv výborné. Texty slabé. Herecké výkony nulové (kromě jednoho protagonisty, kde nějaké schopnosti znát byly, byť v náznaku). Choreografie bojových scén zmiňovaná v závěru ve čtených titulcích tristní. Neustálé držení mikrofonů v ruce nevhodné - obzvláště při napodobování boje druhou rukou. Nejrušivější ale byli "pozdní návštěvníci". Ještě na začátku na zklidnění publika by se to dalo pochopit. Jejich působení v průběhu celého představení vč. 2.části - nepochopitelné, trapné a rušivé. Nesmyslné prodlužování děkovačky "vtipnými" kecy kdy člověk nemůže opustit sál=zlo!
Ondonoriko  100 %
(zadáno: 30.5.2014, počet hodnocení: 18)
přínosný / zajímavý komentář
(+2)
Když jsem poprvé přišla do Rockopery, nevěděla jsem, co mám čekat. Po prvních tónech jsem byla vmáčknuta do sedačky a naprosto pohlcená muzikou. Výborný zvuk, skvělé texty a úžasná rocková show s příběhem plným zrady i násilí, ale s jasným názorem tvůrců a interpretů, že ta "válka je vůl"! Prostě něco, co snad bylo vytvořeno přímo pro mě :-). Myslím, že jsem našla divadelní scénu podle mého gusta.
Keerka  90 %
(zadáno: 30.5.2014, počet hodnocení: 6)
přínosný / zajímavý komentář
(+2)
Tohle představení velmi dobře zapadá mezi své dva "sourozence" Antigonu a Oidipa. Jen je celé vyhrocenější, drsnější a "natvrdo". Písně mají švih a jsou daleko živější, rytmičtější, občas máte pocit, že jste se ocitli uprostřed válečné vřavy - a o to právě jde. I hudba se podřídila smyslu díla, ze všeho cítíte drsné kovové napětí, ale i touhu všech postav bezvýchodnou situaci nějak vyřešit. Ovšem kvůli své prchlivosti až zvířeckosti vše spěje k lidské katastrofě. Ta osudovost z hudby, textů i celého díla přímo sálá. Výborný zvuk. Skvělé.
Brouček  60 %
(zadáno: 18.11.2013, počet hodnocení: 81)
přínosný / zajímavý komentář
Rockopera se mi hodnotí těžko, nechce se mi porovnávat třeba s muzikály. Nakonec mě napadlo srovnání s klasickou operou - tam je také třeba předem nastudovat děj :) Tedy chci říct, že i u metalové opery je hlavní prožitek ze zpěvu a hudby a děj má menší roli. A technická poznámka: nazvučení bylo nyní lepší než při Antigoně, kterou jsem viděla vloni.
Baterka  90 %
(zadáno: 3.6.2014, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
(+2)
Super, bojová choreografie je skvěle propracovaná, stejně tak i hudba. Prostě nářez. :)
Lovin  80 %
(zadáno: 20.11.2018, počet hodnocení: 230)
Marcela  50 %
(zadáno: 23.3.2016, počet hodnocení: 410)
IlMagnifico  70 %
(zadáno: 24.6.2014, počet hodnocení: 107)
Adlen  100 %
(zadáno: 23.6.2014, počet hodnocení: 15)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.