RockOpera Praha

libreto: Pavla Forest
hudba: Milan Steigerwald

7 proti Thébám

Premiéra: 18.4.2013. Scéna: Pavla Forest. Kostýmy: Lucie Konopíková. Choreografie: Zuzana Dovalová. Režie: Roman Štolpa.
2:30


Metalová opera o lásce, zradě, touze po bohatství a moci. První polovina inscenace vychází ze Sofoklova „Oidipa na Kolónu“ (přemýšlivé, filozofické dílo), druhá polovina je inspirována Aischylovým dílem „Sedm proti Thébám“ (oslava hrdinů, akce).
RockOpera Praha
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
70 %
Hodnocení redakce
Michal Novák 70 %
Chci vidět - přidat do seznamu
CD
CD 7 proti Thébám
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Michal Novák 70 %
(zadáno: 4.11.2013, počet hodnocení: 1021)
přínosný / zajímavý komentář
(+3)
Me-, me-, metal… Tahle banda kolem Milana Steigerwalda si získala mé plné sympatie už v čase, kdy jejich produkci pohřbívala řada kiksů, zejména technických. O to raději konstatuju, že závěrečná část trilogie, čerpající z hlubin antického dávnověku, nabízí zatím nejvíce konzistentní podívanou. Kromě parádního hudebního nářezu lze nejen ocenit výsledky snahy o lepší „technický dojem“, ale i integritu divadelního řešení některých situací aneb vše má větší řád. Také pokulhávání rockopeřího potěru za hlavními hvězdami pražské RockOpery (za mě Dyk, Střihavka, Opava, Časarová) už není propastné.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Lovin 80 %
(zadáno: 20.11.2018, počet hodnocení: 185)
Chaika 100 %
(zadáno: 9.4.2018, počet hodnocení: 19)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé hudební i režijní zpracování. Líbila se nám i choreografie a efekty propojující jednotlivé děje. Bojové scény skvěle zvládnuté na tak omezeném prostoru. Skutečně působivé představení. Určitě doporučujeme přijdeme znovu :-)
Wmwmw 0 %
(zadáno: 18.9.2016, počet hodnocení: 10)
přínosný / zajímavý komentář
Tolik práce to muselo dát, a přitom taková sr..
Anex 60 %
(zadáno: 1.4.2016, počet hodnocení: 111)
přínosný / zajímavý komentář
Pro mne zklamání. Hudba+zpěv výborné. Texty slabé. Herecké výkony nulové (kromě jednoho protagonisty, kde nějaké schopnosti znát byly, byť v náznaku). Choreografie bojových scén zmiňovaná v závěru ve čtených titulcích tristní. Neustálé držení mikrofonů v ruce nevhodné - obzvláště při napodobování boje druhou rukou. Nejrušivější ale byli "pozdní návštěvníci". Ještě na začátku na zklidnění publika by se to dalo pochopit. Jejich působení v průběhu celého představení vč. 2.části - nepochopitelné, trapné a rušivé. Nesmyslné prodlužování děkovačky "vtipnými" kecy kdy člověk nemůže opustit sál=zlo!
Marcela 50 %
(zadáno: 23.3.2016, počet hodnocení: 399)
IlMagnifico 70 %
(zadáno: 24.6.2014, počet hodnocení: 107)
Adlen 100 %
(zadáno: 23.6.2014, počet hodnocení: 15)
Baterka 90 %
(zadáno: 3.6.2014, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
(+2)
Super, bojová choreografie je skvěle propracovaná, stejně tak i hudba. Prostě nářez. :)
Ondonoriko 100 %
(zadáno: 30.5.2014, počet hodnocení: 18)
přínosný / zajímavý komentář
(+2)
Když jsem poprvé přišla do Rockopery, nevěděla jsem, co mám čekat. Po prvních tónech jsem byla vmáčknuta do sedačky a naprosto pohlcená muzikou. Výborný zvuk, skvělé texty a úžasná rocková show s příběhem plným zrady i násilí, ale s jasným názorem tvůrců a interpretů, že ta "válka je vůl"! Prostě něco, co snad bylo vytvořeno přímo pro mě :-). Myslím, že jsem našla divadelní scénu podle mého gusta.
Keerka 90 %
(zadáno: 30.5.2014, počet hodnocení: 6)
přínosný / zajímavý komentář
(+2)
Tohle představení velmi dobře zapadá mezi své dva "sourozence" Antigonu a Oidipa. Jen je celé vyhrocenější, drsnější a "natvrdo". Písně mají švih a jsou daleko živější, rytmičtější, občas máte pocit, že jste se ocitli uprostřed válečné vřavy - a o to právě jde. I hudba se podřídila smyslu díla, ze všeho cítíte drsné kovové napětí, ale i touhu všech postav bezvýchodnou situaci nějak vyřešit. Ovšem kvůli své prchlivosti až zvířeckosti vše spěje k lidské katastrofě. Ta osudovost z hudby, textů i celého díla přímo sálá. Výborný zvuk. Skvělé.
Brouček 60 %
(zadáno: 18.11.2013, počet hodnocení: 81)
přínosný / zajímavý komentář
Rockopera se mi hodnotí těžko, nechce se mi porovnávat třeba s muzikály. Nakonec mě napadlo srovnání s klasickou operou - tam je také třeba předem nastudovat děj :) Tedy chci říct, že i u metalové opery je hlavní prožitek ze zpěvu a hudby a děj má menší roli. A technická poznámka: nazvučení bylo nyní lepší než při Antigoně, kterou jsem viděla vloni.
Abigail7 40 %
(zadáno: 5.10.2013, počet hodnocení: 231)
přínosný / zajímavý komentář
Prostě to není divadlo.
Hudebně je to skvělé. Ale zvuk je strašný, zpravidla, jak začne zpívat víc než jeden, tak je to o hádání toho, co zrovna vlastně chce/nechce...
A proti dvěma starším bratříčkům tak nějak méně zajímavé.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.