Divadlo Polárka

Pan Nikdo a bílá tma

Premiéra: 1.3.2025
Dramaturgie: Viktorie Knotková. Výprava: Klára Fleková. Hudba: Tomáš Mohr. Režie: Jiří Hajdyla.
Dramatizace knihy brněnské rodačky. Dětský horor vyprávějící o tom, jak se rodí strach a beznaděj – a jak je společnými silami porazit. Po krásném dni v parku plném dovádění s létajícími draky, mlsání horkých kaštanů a jablek v županu, se maminka s holčičkami Isou a Lízou vracejí domů. Čekají, že jim otevře tatínek, ale ten doma není a nepřichází. Kde může být? Místo tatínka nakonec zazvoní pan Nikdo. Je skutečný, nebo ho zrodila dětská fantazie...?
1:10 (bez pauzy)   D9+   
Divadlo Polárka
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
63 %
6331000
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Koukám  40 %
16.5.2026 | 92 hodnocení
+ souhlasím
Kdyby tvůrci věnovali tolik energie které dali budování strachu budování naděje.... Konec bohužel působí bezvychodně . Škoda :(
Klára Tesařová  70 %
13.4.2026 | 161 hodnocení
+ souhlasím
Výsledný dojem stojí na tísnivé atmosféře, která u dětského publika zjevně funguje. Děs je přítomný, ale zároveň bezpečně rámovaný vědomím, že jde o divadelní hru. Inscenace tak plní svůj záměr lehce vyděsit, aniž by překročila hranici, za kterou by už byl zážitek nepříjemný. Opírá se o známou dětskou zkušenost strachu z bouřky a tmy, která je zesílená jevištními prostředky. (více v článku na blogu)
JaneGreen  80 %
10.6.2025 | 159 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.