Divadlo Palace

Opona nahoru!

Premiéra: 24.3.2012 | 2:10
Překlad: Pavel Dominik. Scéna: Richard Maška. Kostýmy: Kristina Záveská-Nováková. Hudba: Emil Viklický a citace. Režie: David Prachař.
Poslední uvedení: listopad 2014.
Komedie z divadelního prostředí o rivalitě mezi pěti odlišnými ženami. Podivuhodná závěť svede dohromady osudové ženy jednoho mrtvého muže, po němž všechny zdědí divadlo. Nebožtík měl však jednu neobvyklou podmínku - ženy musí divadlo samy provozovat a nesmějí ho prodat...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo Palace
Hodnocení inscenace
Redakce
43 %
Uživatelé
58 %
5851000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 40 %
Jiří Landa 60 %
Jiří Koula 30 %

Volby

Hodnocení (7)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  40 %
12.6.2012 | 1868 hodnocení
+ souhlasím
Her s podobnou zápletkou a tématem v drobných obměnách existuje nespočet. A často jsou mnohem zdařileji napsané. Režírující D. Prachař nechal herečkám až příliš volnosti, která představovala menší přínos, než kdyby na úkor několika improvizací byly situace lépe pointovány a postavy důmyslněji vystavěny a charakterizovány. Těžkopádná zábava s řadou vleklých míst. Výtvarné pojetí se mi nelíbilo. Trapnost komických čísel asi do určité míry záměrná, ale pro mě nedostatečně zřetelné vystižení „záměrnosti“ způsobilo, že mi bylo trapně za herečky, nikoli za postavy. Nepovedené.
Jiří Landa  60 %
24.3.2012 | 2964 hodnocení
+ souhlasím
Fajn komedie, v níž se neztratí ani hlavní poselství příběhu. Bavila mě především druhá část a výkony L. Polišenské a J. Obermaierové. I když bych nejraději J. Krausovou "předaboval", musím přiznat, že její kreace na téma Madonna neměla chybu.
Jiří Koula  30 %
17.3.2012 | 1599 hodnocení
+ souhlasím
Poněkud absurdní, leč příliš předvídatelný příběh o pěti outsiderkách spojených jedním mužem, který jim odkázal zchátralé divadlo. Postavy mě nepřesvědčily, komická čísla zakomponovaná jen proto, aby to bylo delší a diváci se smáli, nejsou to, co zrovna vyhledávám, vážnější linii se dostalo méně prostoru, než by si zasloužila... A třešničkou na dortu je Jana Krausová, která opět řádí.

Ale je to řachanda a nepochybuji, že se tomuto kusu dostane "tisíců děkovných dopisů" od diváků, kteří se přijdou prostě jen zasmát.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Čiko  20 %
17.11.2012 | 916 hodnocení
+ souhlasím
Už téma hry mě nezaujalo. Herecky se ztotožnila s postavou jen Linda Rybová, paní Obermaierové bych moc přál, aby herečka jejího formátu nemusela takové role brát (její postava hraničí s trapností a mně jí bylo líto) a Jana Krausová je za tuto roli pro mě jasnou adeptkou na hrůzovýkon roku. Všechno bylo, předvídatelné, očekávané, bez point.
Wallma  80 %
6.2.2014 | 9 hodnocení
Tally  70 %
10.4.2012 | 8 hodnocení
V.morava  60 %
24.3.2012 | 569 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.