Divadlo Radka Brzobohatého

Řádí jako tajfun

Premiéra: 20.6.2018
Překlad: Martin Fahrner. Výprava: Šárka Urbanovská. Hudba: Zdeněk Urbanovský. Choreografie: Andrea Straková. Režie: Lukáš Burian.
Zběsilá komedie plná zvratů. Slavná herecká dvojice Rachel a John mají manželství plné hysterických scén, rozchodů a návratů. Nezávisle na sobě a samozřejmě bez vědomí toho druhého se oba, se svými novými milenci, vydají strávit příjemný víkend ve venkovském hotýlku, kam kdysi jezdili spolu. Hoteliér, který už párkrát podobný nájezd manželů zažil, se rozhodne udělat cokoli, aby se ti dva nepotkali a tentokrát k žádnému výbuchu nedošlo. Hrozící odhalení hasí nemožný personál hotelu kbelíkem plným ledu, takže půl osazenstva hotelu se neustále převléká, až nemá co na sebe...
Divadlo Radka Brzobohatého
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
71 %
71131000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
26.10.Út19:00 vstupenky

Volby

Hodnocení (10)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Žíža  70 %
(zadáno: 24.2.2020, počet hodnocení: 58)
přínosný / zajímavý komentář
Pokud člověk přichází na tuto hru s tím, že chce vypnout a úžasně se odreagovat, je na pravém místě. Klasická fraška plná vtipných scén, hlášek (a pádů) dokáže divákovi polechtat bránici. Skvělý Ernesto Čekan, který celé představení táhne - je prostě geniální. Představení nemá více-méně slabších míst a člověk odchází tak nějak příjemně naladěný. No a pokud něco vyzvednout - dokonalá "manželská" dvojice Hrabě - Peřinová, skvělý Enčevův ruský zbohatlík a neuvěřitelně uvěřitelný prastarý číšník Karla Hábla. Je pravda, že v jeho věku byl nahraný pád fakticky dokonalý. 75%
DivadelniFan  70 %
(zadáno: 19.10.2019, počet hodnocení: 235)
přínosný / zajímavý komentář
75% za zapálení a energii všech účinkujících
Opravdu jsem se bavil. Komedie trochu jednodušší, ale skvěle zpracovaná a obsazená. Vynikali především Ernesto Čekan, Milan Enčev, Kateřina Peřinová a čistým herectvím potěšil mladičký Jindřich Žampa. Určitě doporučuji všem, kteří chtějí v divadle vypnout, odreagovat se a užívat si i improvizaci skvělých herců. Nelze očekávat veledílo, ale svůj účel - pobavit diváka - tato komedie naprosto splňuje.
Veronika86  80 %
(zadáno: 14.3.2019, počet hodnocení: 17)
přínosný / zajímavý komentář
Výborné herecké výkony všech zúčastněných herců. Je vidět, že je představení baví a nadmíru si ho užívají. :) Tento vliv padá i na diváka. Jediné, co celkový dojem krapet kazí je přemíra vulgárních slov.
Anah  20 %
(zadáno: 1.11.2018, počet hodnocení: 184)
přínosný / zajímavý komentář
Při čtení recenzí si musím příště dávat větší pozor na počet hodnocení jednotlivých uživatelů. Jelikož mám ráda Ernesta Čekana dala jsem alespoň 20%,ale jinak strašný počin DRB
ELiska111  100 %
(zadáno: 1.10.2018, počet hodnocení: 6)
přínosný / zajímavý komentář
Hra Vás pobaví od začátku do konce. Kostýmy, scéna a hudba spolu hezky ladí. Herecké výkony byly skvělé. Milan Enčev ztvárnil postavu Rusa, jeho přízvuk byl fenomenální, ten se mi ve hře moc líbil a bavil mě. Ostatně i další herecké obsazení. Dlouho jsem se v tomto divadle takhle nezasmála. Doporučuji!!!
Leonakulichova  90 %
(zadáno: 19.9.2018, počet hodnocení: 5)
přínosný / zajímavý komentář
Nečekala jsem nic moc, takže milé překvapení. Jako "oddychová komedie" na vyčištění hlavy super. Herci vynikající. Zvlášť herec hrající Rusa Milan Enčev a Kateřina Peřinová. První polovina lepší než druhá. Ale jinak vynikající večer, klidně bych na to za čas koukla znovu. Změna k lepšímu.
Barka  40 %
(zadáno: 22.6.2018, počet hodnocení: 261)
přínosný / zajímavý komentář
Klasická prvoplánová komedie a stokrát omleté fóry, ale tady je těch pádů, ran lítacími dveřmi, rádoby nechtěných polití a srážek postav přecejen trochu přespříliš. Navíc všechny pády vypadají dost nepřirozeně, herci to mají prostě jen nacvičené, nevěříte jim to.
HodnaTeta  50 %
(zadáno: 17.8.2021, počet hodnocení: 80)
Pe3ček  90 %
(zadáno: 6.3.2019, počet hodnocení: 12)
Silencia  100 %
(zadáno: 6.3.2019, počet hodnocení: 32)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.