Divadlo Šumperk

Kdo je tady ředitel?

Premiéra: 5.2.2022 | 2:05
Překlad filmu: František Fröhlich. Dramaturgie: Michael Sodomka. Výprava: Kateřina Höferová. Režie: Mikoláš Tyc.
Poslední uvedení: prosinec 2023.
Skandinávská komedie z prostřední nadnárodní firmy, kde každý ředitel musí být tak trochu také herec. Ravn je schopný člověk. S několika málo kolegy založil IT firmu, která se pod jeho vedením stala špičkovou mezinárodní společností. Svou práci si ulehčuje tím, že všechna svá nepopulární rozhodnutí svaluje na osobu fiktivního ředitele, který údajně žije v cizině. Jednoho dne se však ředitel musí ukázat, a tak Ravn najme neznámého umělce Kristoffera, aby mu před islandským multimilionářem zahrál šéfa úspěšného holdingu. Už to vypadá, že vše dobře dopadne, když v tom Kristoffera nečekaně spatří řadoví zaměstnanci, jimž měl zůstat navěky utajen...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo Šumperk
Hodnocení inscenace
Redakce
63 %
Uživatelé
57 %
5731000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 60 %
Iva Bryndová 60 %
Helena Grégrová 70 %
Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  60 %
2.9.2022 | 3021 hodnocení
+ souhlasím
65 % Solidní nastudování současného divadelního hitu, které se soustředí především na dvě hlavní postavy v podání J. Šťavy a V. Hofmanna. Oba herci svým rolím dávají maximum. Především J. Šťava ztvárnil nepříliš úspěšného herce Kristoffera s citem pro detail, až bych mu (nevidět ho v mnoha jiných inscenacích) jeho hereckou neobratnost (rozuměj občasné přehrávání) věřil doslova. :) Škoda jen, že si režie více nepohrála s vedlejšími figurami, jež skýtají spoustu prostoru pro vybudování jedinečných úsměvných situací. Přesto se jedná o inscenaci, která pobaví a rozhodně nenudí.
Iva Bryndová  60 %
30.8.2022 | 511 hodnocení
+ souhlasím
65%
Příjemná inscenace, která sází především na velmi dobré herecké výkony ústřední dvojice, bohužel víc nevyužívá zbývajících herců a různorodých postaviček a plně tedy ani potenciálu, který text nabízí.
Helena Grégrová  70 %
29.8.2022 | 1648 hodnocení
+ souhlasím
Inscenace mě oslovila především obdivuhodnou hereckou souhrou. Všichni sympaticky partneří a svým rolím odevzdávají maximum. Celek dobře funguje i v rámci poněkud svérázného humoru, ten se zde daří udržet přesně na hraně, bez skluzu k podbízivým šaržím, které se místy nabízí. Příjemně osvěžující divácký zážitek.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Čiko  60 %
28.8.2022 | 1074 hodnocení
+ souhlasím
Myslím, že rezervy má už samotná divadelní adaptace a následná úprava. Hra má rozhodně větší potenciál. Až příliš ji táhne ústřední dvojice.
Jan Šťava nepůsobí v roli fiktivního ředitele zrovna přesvědčivě, jeho úloha, do níž až příliš promítá své nenaplněné herecké touhy, by se mohla více vézt na komediální lince. O poznání lépe si s rolí poradil Vít Hofmann, který táhnul celé představení.
Stana  50 %
31.12.2023 | 2 hodnocení
+ souhlasím
Trochu nuda.
Fotsyrk  60 %
25.2.2023 | 5 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.