Divadlo X10

Superpozice

Premiéra: 2.3.2018 | 0:50x
Dramaturgie: Ewa Zembok. Hudební spolupráce: Michal Cáb. Režie: Aleš Čermák.
Poslední uvedení: únor 2019.
Scénická úvaha. Dvě postavy pohybující se prostorem (bloudící X a meziprostor ◊) představují dvojitou spirálu symbolu a znaku. Představují dvě existující formy, které jsou neustále v opozici, jsou vzájemnými protipóly, pro což ale není žádné přesné vysvětlení. Jednou se zdálo X, že je motýl, jenž jen tak poletuje. Motýl se cítil motýlem a byl sám se sebou spokojený – dělal, co se mu zlíbilo, nevěděl, že je X. Existuje polarita, opozice mezi produkcí a sváděním, politickou ekonomií a smrtí, fatálním a banálním. Nelze však říci, že v tom všem je obsažena existence pokroku. X, ◊ se navzájem překřižují, sklouzávají jeden do druhého, mísí se. Všechno je dáno na začátku, pak nastává jen modulace...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo X10
Hodnocení inscenace
Redakce
50 %
Uživatelé
20 %
2011000
Hodnocení redakce
Jiří Koula 40 %
Lukáš Holubec 60 %
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Koula  40 %
31.12.2018 | 1600 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
35 % Přiznávám, tohle jsem prostě vůbec nepochopil, nenaladil se, nic to ve mně nevyvolalo... Jen se na to docela dobře koukalo. Scénická úvaha? Hm, tak jo.
Lukáš Holubec  60 %
5.3.2018 | 742 hodnocení
+ souhlasím
Na první pohled jednoduchá scéna skrývá řadu možností jak vtáhnout do inscenace rozsáhlý prostor, využít několika málo rekvizit a hutnou akustickou kulisou dodat na působnosti celé úvaze, jež divákům s neobvyklým fyzickým nasazením servírují naprosto suverénní Jindřiška Křivánková a Jakub Gottwald. Oba herci i vzhledem k rozsahu a komplikovanosti textu předvedli precizní výkon, na který je nutno upozornit. Stejně jako na nápaditý konec, jenž uzavřel představení originálně. Byť rovněž přiznávám, že v předloze samotné jsem se několikrát ztratil a o celkové výpovědi tak nejsem příliš přesvědčen.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
MarekLinhart  20 %
6.3.2018 | 152 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.