Docela velké divadlo

Za úplňku

Premiéra: 17.2.2012. Úprava a dramaturgie: Jana Galinová. Kostýmy: Lenka Lavičková. Hudba: Jan Turek. Texty písní: Robert Geisler. Choreografie: Lucie Drengubáková. Scéna a režie: Jurij Galin.
1:25x


Absurdní komedie, která se odehrává v jednom divadelním baru ve chvíli, kdy na jevišti probíhá představení...
Docela velké divadlo
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
90 %
9011000
Hodnocení redakce
Michal Novák 60 %
Helena Grégrová 60 %
Jiří Landa 60 %
aktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Michal Novák 60 %
(zadáno: 24.5.2012, počet hodnocení: 1067)
přínosný / zajímavý komentář
Co je více životaschopné na jevišti? Exemplární blbina vydávaná dramaturgií divadla za vysoce intelektuální umění, nebo pracuje-li se s blbinou s kartami otevřenými? Docela velké divadlo uchopilo Geislerovu absurditku po svém, tedy hlavně hravě, a podle teze, že někdy je dobré nebrat vážně vůbec nic a dát prostor „perplexovému“ smíchu.
Helena Grégrová 60 %
(zadáno: 24.5.2012, počet hodnocení: 1428)
přínosný / zajímavý komentář
65%. Docela velkému divadlu se kolotoč absurdních situací podařilo rozpohybovat se sympaticky šmrncovním drajvem, příjemně jsem se s nimi divácky "svezla"! ..hlava se mi přitom nezamotala, ale vítaně si odpočinula od všednodenních starostí, jak by tomu u komedie tohoto typu mělo být.
Jiří Landa 60 %
(zadáno: 24.5.2012, počet hodnocení: 2895)
přínosný / zajímavý komentář
Absurdní komedie scénáristy R. Geislera (který mj. pracuje pro Divadlo Na zábradlí jako grafik), v níž je dovoleno naprosto všechno. J. Galin ji chytil za správný konec, vyostřil mimóznost dění a především se ji nesnažil povyšovat na něco víc, než je. Když porovnám rádoby intelektuální texty, jež jsou nyní v Divadle Na zábradlí uváděny, hra Za úplňku je mi mnohem sympatičtější. Škoda jen, že režie neodstranila několik notoricky známých vtipů, které trochu narušovaly jinak originální rejdění. Představení doporučuji zhlédnout aspoň po dvou deckách vínka. Zábava zaručena.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Wenzelova 90 %
(zadáno: 28.2.2016, počet hodnocení: 4)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.