Geisslers Hofcomoedianten

LoutnaCZ

Premiéra: 25.10.2016
Dramaturgie: Helena Kebrtová. Výprava: Kristýna Šrolová. Hudební spolupráce: David Hlaváč. Režie: Petr Hašek.
Poslední uvedení: duben 2018.
Volná parafráze jednoho z nejslavnějších děl českého baroka. Koncert o veliké svatbě a příběh kapely, která měla před sebou málem hvězdnou kariéru...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Geisslers Hofcomoedianten
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
68 %
6841000
Hodnocení redakce
Jiří Koula 60 %
Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Koula  60 %
1.1.2017 | 1600 hodnocení
+ souhlasím
Inscenovaný koncert s jasným poselstvím, který sice funguje, ale imho trpí dvěma standardními problémy, jednak je jako politické gesto naivně přímočarý, hlavně ale uvádění ve VILE Štvanice znamená přesvědčovat přesvědčené, ve výsledku tak jde o poplácávání se po zádech v hloučku těch, kteří spolu mluví.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Františka Tranová  70 %
8.3.2018 | 18 hodnocení
+ souhlasím
Moderní zpracování barokní sbírky písní, kde se na rozdíl od originální verze česká duše nezasnubuje s Kristem, ale s Milošem Zemanem, je výrazně metalovější, než by divák očekával. Mladí herci v inscenovaném koncertu experimentují s kombinací videa, živé kamery a tabletů. Výsledek je hodinové, lehce cynické, ale zábavné představení. Kdo se nebojí trochy experimentálního divadla, by si tohle neměl nechat ujít.
J.anek  70 %
4.2.2017 | 433 hodnocení
+ souhlasím
Adam Michna velmi aktuální. Je to trochu víc koncert než divadlo, ale proč ne. Hudebně je to skvělé. Lehce surrealistické setkání tří rovin - barokního Michny, příběhu o životě kapely a naší zmatené současnosti, která se na nás valí a se kterou si nějak nevíme rady. Rady si s ní nevědí ani Geissleři, ale nutí k přemýšlení - a to je fajn.
Teufel  60 %
22.12.2016 | 71 hodnocení
+ souhlasím
Promyšlený počin sympatického souboru. Velmi oceňuji ten nápad, ideovou stránku věci i to jak do sebe zapadají multimédia, Michna z Otradovic a rocková kapela. Jakkoli s poselstvím souhlasím, akcent na současnost mi připadá jako přílišná agitka. Sílu opravdovosti získává až v písni 12. Domácí vojna mezi duší a tělem, která v podání smutného Bartoloměje Veselého umí pořádně zamrazit. Jako celek, mě představení spíše minulo (chladný rozum potěšen, ale emoce nezasaženy). Diváci okolo se zdáli velmi spokojeni, takže pokud jste do Vily mířili, nenechte se odradit.
Kytina  70 %
22.12.2016 | 177 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.