Geisslers Hofcomoedianten

Adam Michna z Otradovic, Helena Kebrtová, Vojtěch Bartoš & kol.

LoutnaCZ

Premiéra: 25.10.2016. Dramaturgie: Helena Kebrtová. Výprava: Kristýna Šrolová. Hudební spolupráce: David Hlaváč. Režie: Petr Hašek.


Volná parafráze jednoho z nejslavnějších děl českého baroka. Koncert o veliké svatbě a příběh kapely, která měla před sebou málem hvězdnou kariéru...
Geisslers Hofcomoedianten
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
67 %
Hodnocení redakce
Jiří Koula 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

Hodnocení redakce:
Jiří Koula 60 %
(zadáno: 1.1.2017, počet hodnocení: 1387)
přínosný / zajímavý komentář
Inscenovaný koncert s jasným poselstvím, který sice funguje, ale imho trpí dvěma standardními problémy, jednak je jako politické gesto naivně přímočarý, hlavně ale uvádění ve VILE Štvanice znamená přesvědčovat přesvědčené, ve výsledku tak jde o poplácávání se po zádech v hloučku těch, kteří spolu mluví.
Hodnocení uživatelů:
J.anek 70 %
(zadáno: 4.2.2017, počet hodnocení: 147)
přínosný / zajímavý komentář
Adam Michna velmi aktuální. Je to trochu víc koncert než divadlo, ale proč ne. Hudebně je to skvělé. Lehce surrealistické setkání tří rovin - barokního Michny, příběhu o životě kapely a naší zmatené současnosti, která se na nás valí a se kterou si nějak nevíme rady. Rady si s ní nevědí ani Geissleři, ale nutí k přemýšlení - a to je fajn.
Teufel 60 %
(zadáno: 22.12.2016, počet hodnocení: 39)
přínosný / zajímavý komentář
Promyšlený počin sympatického souboru. Velmi oceňuji ten nápad, ideovou stránku věci i to jak do sebe zapadají multimédia, Michna z Otradovic a rocková kapela. Jakkoli s poselstvím souhlasím, akcent na současnost mi připadá jako přílišná agitka. Sílu opravdovosti získává až v písni 12. Domácí vojna mezi duší a tělem, která v podání smutného Bartoloměje Veselého umí pořádně zamrazit. Jako celek, mě představení spíše minulo (chladný rozum potěšen, ale emoce nezasaženy). Diváci okolo se zdáli velmi spokojeni, takže pokud jste do Vily mířili, nenechte se odradit.
Kytina 70 %
(zadáno: 22.12.2016, počet hodnocení: 158)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.