Golden Archer Productions

Svatoušek

Premiéra: 11.11.2015. Překlad: Michal Kotrouš. Výprava: Otmar Brancuzský, Světlana Lazarová, Inka Delevová. Dramaturgie a režie: Světlana Lazarová.
1:20x


Tragikomedie o tom, kam vede život bez hříchu. Čestnému kostelníku Svatouškovi, který pracuje přes den v tiskárně, se přihodí jedné neděle v kostele nehoda. Spadne na něj dvousetkilový pískovcový anděl a zabije ho. Svatoušek žil celý život podle Desatera a na hřích prostě nebyl čas. Teď je Svatoušek mrtvý a čeká na zmrtvýchvstání, na nanebevstoupení, ale nic se neděje. Rekapituluje si svůj zbožný život, přičemž se začínají vynořovat jeho hříchy. Ani si nevšimne, že se nachází v pekle, svém soukromém pekle. On, který věnoval celý život církvi, se ocitá ve slepé uličce. Možná si měl život více užít...
Hodnocení inscenace
Redakce
40 %
Uživatelé
80 %
8031000
Hodnocení redakce
Helena Grégrová 40 %
Jiří Koula 40 %
Jiří Landa 40 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Helena Grégrová 40 %
(zadáno: 22.1.2016, počet hodnocení: 1409)
přínosný / zajímavý komentář
Bylo opravdu nutné podávat takto explicitní důkaz toho, že hru s chatrným textem a obsahem sebesoustředěnější herecký výkon nespasí?
Jiří Koula 40 %
(zadáno: 3.1.2016, počet hodnocení: 1548)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
44,99 % Velmi příjemné zjištění, že by byl Otmar Brancuzský schopen uhrát monodrama. Jenže co je to platné, když to předvádí na textu, jehož výpovědní hodnota je cele obsažena v anotaci?
Jiří Landa 40 %
(zadáno: 7.10.2015, počet hodnocení: 2862)
přínosný / zajímavý komentář
Monodrama plné nejrůznějších životních klišé s ne dvakrát zajímavým příběhem, jemuž zásadněji nenapomohla ani režie. O. Brancuzský ovšem podal velmi solidní výkon, jímž výsledný dojem maximálně zachraňoval - toť milé překvapení večera.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Kotroslav 90 %
(zadáno: 25.9.2015, počet hodnocení: 21)
přínosný / zajímavý komentář
Tragikomický monolog delší než hodinu je pro herce, který je na jevišti sám, jen s pár rekvizitami, jistě náročná práce, Otmar Brancuzský se své role pokryteckého svatouška chopil bravurně a vyždímal z ní širokou škálu emocí. Klobouk dolů a úspěšnou jízdu po českých divadlech!
Fingee 70 %
(zadáno: 26.10.2016, počet hodnocení: 46)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.