Horácké divadlo Jihlava [velká scéna]

Hamlet

Premiéra: 7.9.2013 | 2:45
Překlad: Jiří Josek. Dramaturgie: Kateřina Dušková. Kostýmy: Irena Fila Wagnerová. Hudební spolupráce: Lubomír Šrubař. Scéna a režie: Pavel Palouš.
Poslední uvedení: listopad 2014.
Proslulá Shakespearova tragédie. Hamletovo dilema nestojí ani tak na otázce, zda být nebo nebýt, ale spíše jak jednat ve světě, který je tak zkorumpovaný a tak zkažený. Je vůbec možné být součástí tohoto světa a neposkvrnit se jeho špínou...?


inscenace již byla stažena z repertoáru

Horácké divadlo Jihlava
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
28 %
2841000

Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Vlatyes  30 %
3.8.2014 | 51 hodnocení
+ souhlasím
Velmi slabé představení. Místy až ochotnické výkony profesionálů(nechci urážet ochotníky)především jindy slušně hrajícího P. Soumara a L.Štorkové. Jejich společné výstupy na mě působily až parodicky. F.Mitáš jako Hamlet nebyl úplně nejhorší (upřímně jsem si myslela, že to bude větší průšvih), ale pro tuto roli se prostě nehodí typově, ani hereckým projevem a Hamleta z vás neudělá, když slušně oddeklamujete text a přitom svraštíte čelo. Velice se mi nelíbily kostýmy, které působily nejednotně - kde jsme co našli.
Kritik  10 %
8.9.2013 | 70 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Kdy už Horácké začne obsazovat schopné herce a ty nenadané odsune do pozadí?! Mitáš - Otavová udlali z Hamleta opravdu tragedii, ne-li frašku. Jedina role stojící za pozornost je Hamletův strýc ztvárněný Petrem Soumarem.
Pokud by byl pan Soumar doplněn dvojicí z Amadea (Stejskal - Čapková), mohl být Hamlet poměrně zajímavější a Horácké by vykročilo do sezony jistě lépe. Tentokrát se to nepovedlo..
Max  20 %
22.2.2014 | 1 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Včera jsem zhlédl Hamleta a musím říci s politováním, že to určitě nebylo to nejlepší provedení, které jsem za 60 let života svého viděl. Spíš naopak.

Vůbec se mi nelíbilo podání hlavní role Františkem Mitášem. V tom přednesu chyběla poetika, chybělo pomazlení s textem, se slovy, slovy, slovy. Chyběla ta působivost scéna, kdy Hamlet vzpomíná na dětství, na Jorika nad jeho lebkou... chybělo v tom všchno, bylo to jen střídání "volume" - řevu s nesrozumitelným šepotem, což patrně pan Mitáš a možná i pan režisér považují za herecké umění.

Proč stěžejní roli nehraje Škrdla nebo Stejskal?
Mackovaa  50 %
10.2.2019 | 12 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.