Horácké divadlo Jihlava

Bengt Ahlfors

Popel a pálenka

Premiéra: 27.1.2018. Překlad: František Fröhlich. Dramaturgie: Barbora Jandová. Výprava: Kristina Matre Křížová. Režie: Karel Brynda.
Poslední uvedení: červen 2019.


Ostrá i sentimentální komedie současného skandinávského dramatika plná černého humoru i situačních zápletek, která nenásilně a s humorem vypráví o manželství, lásce, vztahu rodičů a dospělých dětí, o stáří i umění žít. Co všechno nastane v jedné rodině, když si svérázná vdova po plukovníkovi odnese přímo z pohřbu manžela urnu s jeho popelem domů, otevře si láhev domácí pálenky? Následně se objeví její potomci, kteří chtějí svou „bláznivou“ matku zbavit svéprávnosti, aby se snáze dostali k dědictví...
Horácké divadlo Jihlava
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
75 %
aktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Kritik 70 %
(zadáno: 13.2.2018, počet hodnocení: 66)
Agatha 80 %
(zadáno: 27.1.2018, počet hodnocení: 64)
přínosný / zajímavý komentář
Velice povedná inscenace. Viděl jsem tuto hru v Divadle na Jezerce s Jiřinou Bohdalovou a musím konstatovat, že to jihlavské je úplně jiné. Především hlavní představitelka p. Kaplerová podala daleko komornější a přirozenější výkon, před nímž hluboce smekám. Opravdu krásný dárek od divadla k jejímu životnímu jubileu! Pan Šindelář také bezvadný. Navíc Malá scéna této hře vyloženě prospěla. Příjemný divadelní zážizek, který pohladí po duši.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.