Jihočeské divadlo Č. Budějovice [Jihočeské divadlo]

Kati

Premiéra: 10.2.2017. Překlad: Ondřej Pilný. Dramaturgie: Daniel Přibyl, Olga Šubrtová. Scéna: Pavla Kamanová. Kostýmy: Vladimíra Fomínová. Režie: Martina Schlegelová.
2:15 | Poslední uvedení: září 2020.


Irská černá komedie. Druhý nejlepší kat v Anglii je v malé hospůdce v Oldhamu něco jako místní celebrita. Pivo je sice hnusné, ale čepuje ho kat. Jenže trest smrti zrušili a kdo ví, jak to půjde dál. Navíc to vypadá, že muž, kterého nedávno oběsil, byl nevinný a pravý vrah se toulá někde poblíž. A když zmizí katova patnáctiletá dcera, začíná jít do tuhého...
14!
Jihočeské divadlo Č. Budějovice
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
50 %
5021000
Hodnocení redakce
Jiří Koula 60 %
Michal Novák 60 %
aktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Koula 60 %
(zadáno: 7.12.2018, počet hodnocení: 1565)
přínosný / zajímavý komentář
64,99 % Michal Novák už mi uzmul dvě pointy, ano, je to McDonagh pro regiony, a ano, Tomáš Havlínek rozhodně vynikl. Dodám jen to, že tento McDonaghův text nepovažuji za nejzdařilejší a vlastně se bojím navštívit jeho další inscenace.
Michal Novák 60 %
(zadáno: 29.3.2017, počet hodnocení: 1067)
přínosný / zajímavý komentář
McDonagh poněkud zušlechtěný pro regionální publikum. I tak lze považovat nasazení této hry do repertoáru divadla s předplatitelskou převahou za dramaturgicky podnětné a divácky pořád zajímavé. Inscenace je postavena spíše na vyprávění a zřetelném obtažení figur než na McDonaghově mistrovské drobnokresbě provinčního prostředí, s replikami či situacemi div ne nadčasovými. Na druhou stranu inscenace Martiny Schlegelové běží sympatickým tempem, aniž by to oslabovalo podstatu charakterů postav této černé komedie. Herecky zaujal především Tomáš Havlínek jako záhadný a silně arogantní mladík Mooney.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Mateo 50 %
(zadáno: 7.6.2018, počet hodnocení: 87)
Zezeza 50 %
(zadáno: 26.9.2017, počet hodnocení: 23)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.