Klicperovo divadlo Hradec Králové [hlavní scéna]

Tři kamarádi

Premiéra: 5.9.2020. Dramaturgie: Martin Satoranský. Scéna: Petr B. Novák. Kostýmy: Alena Dziarnovich. Hudba: Jiří Hájek. Choreografie: Petr Tyc. Režie: Petr Štindl.


Adaptace románu slavného německého prozaika. Robby, Otto a Gottfried. Kamarádi na život a na smrt, kamarádi ze zákopů 1. světové války, tři kamarádi. Kamarádství je taky to jediné dobré, co jim válka přinesla, jenže ani po návratu z ní nepřicházejí lehké časy...
Klicperovo divadlo Hradec Králové
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
71 %
7171000
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (7)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Pavel Pešek 60 %
(zadáno: 5.9.2020, počet hodnocení: 26)
přínosný / zajímavý komentář
Pilířem inscenace je výkon J. Zapletala. Svou jistou hereckou technikou a schopností úspornými prostředky předat divákovi náležitou emoci udává tempo představení, pokud ovšem jeho postava v příběhu jedná. Není-li na jevišti či součástí děje, představení se vleče (zvlášť první půlka je místy k nepřežití), jednotlivé postavy poněkud splývají. K živějším patří jeho dialogy s F. Richtermocem. Utkví také dialog Remarquea s imigračním úředníkem (jak současné) a mužem v plynové masce (klobouk dolů před jeho fyzickým výkonem). Do nové sezóny zlomte vaz (čert tě vem, koronavire)!
Evička L.1995 80 %
(zadáno: 7.10.2020, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Představení bylo ohromující.Nejedná se pouze o inscenaci dila Remarque, ale překvapující pohled režiséra a scénáristy.Velmi zajímavě a dynamicky bylo upravené samotné jeviště.Malý nedostatek shledávám v osvětlení, špatně nasvícení scény v některých momentech a chybělo mi auto(Karel!) na jevišti.Výkon všech herců byl fantastický,skvěle přenášeli atmosféru poválečné doby.Poděkování si zaslouží za skvěle odvedenou práci tvůrkyně kostýmů. Obzvlášť se mi líbily kostýmy Pat(N.Holíková) byly zajímavé a krásné,také stojí rozhodně za zmínku šaty Marlen(A.Kratochvílová). Představení rozhodne doporučují
Jiří P. 100 %
(zadáno: 11.9.2020, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Nechápu nízká hodnocení. Tři kamarádi je dobrá inscenace, která je o lásce a o pravým přátelství. Všichni tři herci jsou opravdu skvělí. Hudba, kostýmy, scéna a filmové projekce pomáhají vytvořit hezkou atmosféru.
Yurii 100 %
(zadáno: 11.9.2020, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
byli jsme s přítelkyní 7.9. Velice se nám představení všem líbilo. Zajímavé kostýmy, skvělá hudba, zpěv a herecké výkony. Děkujeme za krásný začátek sezóny! ;)
Solo.-visitor 30 %
(zadáno: 7.9.2020, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Splácaná inscenace plná nudy, špatné němčiny a podivných tanečků.
Terezajirickova 70 %
(zadáno: 14.10.2020, počet hodnocení: 38)
Xcepek 60 %
(zadáno: 8.9.2020, počet hodnocení: 551)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.