La Fabrika

Kafe, pivo, cigárko...

Premiéra: 29.3.2016 | 1:10x
Použity texty Marie Doležalové z blogu „Kafe a cigárko“ a choreografie z inscenace souboru [PLAY] boyz „SYNovial“. Choreografie: Marek Zelinka, Martin Talaga. Režie: Pavel Šimák & kol.
Poslední uvedení: říjen 2016.
Pokus o nespojitelné spojení blogu a pohybové inscenace. „Kafe a cigárko“ je blog oceněný cenou Magnesia litera, ve kterém Marie Doležalová zachytila historky z hereckého podsvětí. „SYNovial“ je inscenace vystihující, jak muži vnímají sami sebe a svoje tělo v současnosti...


inscenace již byla stažena z repertoáru

La Fabrika
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
-
Hodnocení redakce
Helena Grégrová 70 %
Pavel Širmer 70 %
Jiří Landa 70 %
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ REDAKCE
Helena Grégrová  70 %
21.2.2018 | 1593 hodnocení
Pavel Širmer  70 %
28.6.2016 | 1939 hodnocení
+ souhlasím
Oblíbené sebeironické příspěvky z blogu Marie Doležalové je lepší číst doma a vychutnat si je v klidu. Zde byly použity jen v malé míře a performeři na ně navázali dalšími akcemi, které s nadhledem a ironií textů ladily. Nazkoušené situace se jevily naprosto spontánně, jakoby vznikaly improvizací přímo na místě. Pohybové pasáže M. Zelinky a M. Talagy přicházely přirozeně a nenásilně. A když někoho z diváků napadne, že vlastně zaplatil nemalé vstupné za reklamu na knihu a pohybové projekty, může být pobaven nejen představením, ale sebeironicky i vlastní blbostí podobně jako autorka blogů. :-)
Jiří Landa  70 %
16.5.2016 | 2993 hodnocení
+ souhlasím
Propojení blogů M. Doležalové a pohybových vystoupení dvojice M. Zelinky a M. Talagy se ukázalo být jako šťastný nápad. Projekt by určitě nedopadl takhle dobře, kdyby byl každý z účinkujících napojen na jiný druh humoru. Všichni tři si na jevišti evidentně rozuměli, jejich svérázné vtipy i scénky fungovaly a bavily. Oceňuji i fakt, že představení skončilo v pravou chvíli – tedy před momentem, kdy by se začalo opakovat nebo nudit. To totiž bývá častý problém podobných inscenací.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.