Letní shakespearovské slavnosti

Hamlet

Premiéra: 20.7.2016 | PaS de Theatre Ostrava|2:50
Překlad: Jiří Josek. Úprava: Tomáš Vůjtek. Scéna: Lucie Labajová. Kostýmy: Katarína Kováčiková. Hudba: Jan Burian ml. Choreografie: Adéla Stodolová. Režie: Janka Ryšánek Schmiedtová.
Poslední uvedení: srpen 2018.
Proslulá Shakespearova tragédie. Claudius se rozvaluje na pohovce, na které zavraždil svého bratra. Gertruda je mu ochotně po vůli, což její syn Hamlet sleduje s krajní nevolí. Hostina přesto pokračuje a pohřeb i svatba organicky splynou v jeden velký banket. Hamlet tuší, že už ví, kdo mu zabil otce a Cladius už ví, že Hamlet něco tuší. Vražda plodí další vraždu. Šílenství Hamlet předstírá, ale jak je to s láskou? Předstírá Ofelie lásku? A jak je to s jejím šílenstvím? V rukou se blýskají nože, na nebi hvězdy. Jednomu z toho až přechází zrak...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Letní shakespearovské slavnosti
Hodnocení inscenace
Redakce
55 %
Uživatelé
63 %
6341000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 60 %
Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  60 %
29.7.2016 | 2975 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
T. Vůjtek text okleštil na základní příběh, aby ho strávilo i "letní publikum". Podobně je zpracována i inscenace. Režie se spokojila s aranžovanými výstupy – zásadnější kontinuální režijně-hereckou práci jsem spatřoval pouze u J. Vápeníka, T. Savky (ten je největším milým překvapením novinky) a J. Kaluži. M. Etzler působil, jakoby se zapomněl v nějakém nekonečném seriálu – aspoň tomu naznačovalo jeho přibližné herectví. Diváka, jenž Hamleta už viděl, sledování zřejmě unaví. Ale aspoň tak bude moci přemýšlet nad ledním medvědem dominujícím scéně. Jeho přítomnost je největší záhadou inscenace.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Cindy.92  80 %
3.8.2018 | 314 hodnocení
+ souhlasím
Naprosto souhlasím s hodnocením redakce (J. Janda). Akorát musím hodnotit výše, protože jsem zase po delší době měla možnost vidět kvalitní činoherní kus a o to více jsem byla nadšená, že to bylo v rámci LSS. Navíc T. Savka opravdu exceluje a musím vypíchnout i P. Gajdošíkovou, která mě uchvátila i pěvecky. Na druhou stranu mi v roli a v inscenaci neseděla D. Růžičková.
Antonio  80 %
27.7.2016 | 111 hodnocení
+ souhlasím
Tomáš Savka se mi líbil v roli Hamleta spokojenost všichni fajn byl jsem spokojený v Ostravě. Jen mě trošku vadily někteří diváci při děkovačce ,už se hrnuly domů honem honem nevím no?....Asi nechodí do divadla?
Cujo  60 %
30.8.2017 | 79 hodnocení
Terrisek  30 %
26.7.2016 | 37 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.