Letní shakespearovské slavnosti

Oko za oko - Niečo za niečo

Premiéra: 4.7.2010. Překlad: Ľubomír Feldek, Martin Hilský. Dramaturgie: Daniel Majling. Scéna: Pavol Andraško. Kostýmy: Jana Hurtigová. Hudba: Marian Čekovský. Choreografie: Elena Spasková, Stanislava Vlčeková. Režie: Michal Vajdička.
2:15


Překvapivě aktuální komedie o spravedlnosti, cti, hříchu, křivdě i o odpuštění.


inscenace již byla stažena z repertoáru

Letní shakespearovské slavnosti
Hodnocení inscenace
Redakce
20 %
Uživatelé
23 %
2331000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 20 %
Jiří Landa 20 %
Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Pavel Širmer 20 %
(zadáno: 11.8.2011, počet hodnocení: 1606)
přínosný / zajímavý komentář
Na samém začátku inscenace vypadala jako zajímavé moderní uchopení, ale postupně se z ní stala podivná změť, ve které zanikaly myšlenky hry, přebité laciným a prázdným humorem. Posun ve výkladu Izabely jsem nepřijal, I. Jirešová se s ní minula. Nepřesvědčil mě ani R. Stanke. Rozhodující podíl na špatném výsledku měl ale M. Trnavský. Ten sice nebyl špatný v „civilních“ scénách, ale v přestrojení za mnicha (kdy mluvil polským i jiným nářečím) se snahou pobavit předváděl ubohou a trapnou šmíru. Především on přispěl k tomu, že pokládám inscenaci snad za nejhorší počin za dobu existence LSS.
Jiří Landa 20 %
(zadáno: 4.8.2011, počet hodnocení: 2895)
přínosný / zajímavý komentář
Inscenace bez smysluplné režijní koncepce založená pouze na "řachandě" za každou cenu a nikdy jinak. A přitom právě tato Shakespearova hra skýtá tolik možností výkladů! Vrcholem trapností bylo neskutečné přehrávání M. Trnavského v roli přestrojeného Vincentia za polského mnicha. Oplzlý humor, jenž vévodil jeho výstupům, si nezaslouží ani jeho herectví, ani jeho kolegové a už vůbec ne diváci. S rolí Izabely se bohužel minula I. Jirešová, nevýrazný zůstal též R. Stanke coby Angelo. Prapodivný počin.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Gabrielle 20 %
(zadáno: 10.5.2012, počet hodnocení: 93)
Blumarik 30 %
(zadáno: 7.8.2011, počet hodnocení: 239)
Síma 20 %
(zadáno: 5.8.2011, počet hodnocení: 115)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.