Masopust

Nevěsta

Premiéra: 30.4.2017 | 1:20x
Dramaturgie: Tereza Marečková. Scéna: Ján Tereba. Kostýmy: Paulína Bočková. Režie: Jan Holec.
Poslední uvedení: duben 2018.
Drama na hranici skutečnosti a snu, inspirované deníky nalezenými autorem na staré půdě. Minulost dvou žen (matky s dcerou, přivandrovalkyň do valašské vesnice) prostupuje do současnosti, kdy Starosta spolu s ostatními muži vyklízí jejich dům, aby zde zřídili myslivnu. Tření a pnutí těchto dvou světů provokuje a obnažuje skutečné vztahy, jaké mezi „nevěstami“ a zdejšími muži panovaly. Zvláštní směs vzájemného zneužívání a ponížení, výměnný obchod nutný k přežití, ztráta jakékoli důstojnosti a cti. Nic z toho nezmizelo. Staré zahnívající skutečnosti umí infikovat současnost nebezpečným způsobem...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Masopust
Hodnocení inscenace
Redakce
45 %
Uživatelé
87 %
8731000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 30 %
Lukáš Holubec 60 %
Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  30 %
10.12.2017 | 1890 hodnocení
+ souhlasím
Některé dílčí motivy hry potažmo inscenace jsou pozoruhodné, ale problematicky uspořádaný text přes snahu tvůrců a herců bohužel na jevišti podle mého názoru neobstál. Nevím, co napsat více.
Lukáš Holubec  60 %
6.12.2017 | 715 hodnocení
+ souhlasím
Mnohovrstevný text asi neprošel důslednou dramaturgickou úpravou. Pokud to tedy vůbec šlo. Jiný divák třeba pochytí více, ale já jsem přesvědčen, že zůstalo mnoho témat, která se na pódiu střídají se zbytečnou rychlostí. Když k tomu přidám vracející se retrospektivní scény, není věru jednoduché selektovat různé linie příběhu, zajímavé myšlenky a osudy obyvatel slovácké vesnice. Mrzí mne výše zmíněné, protože jinak se jedná o pozoruhodnou inscenaci se zajímavým scénickým řešením, solidními hereckými výkony, z nichž ztvárnění dospívající dcery Ivanou Uhlířovou je dostatečně kvalitní pozvánkou.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Valmez  100 %
9.4.2018 | 388 hodnocení
+ souhlasím
Ivana Uhlířová je pro mě zárukou kvality, děkuji i všem ostatním za skvěle strávený večer.
Johkuhbaz  90 %
21.6.2017 | 9 hodnocení
+ souhlasím
Bylo nostalgické vidět zase I. Uhlířovou a J. Štrébla na prknech "jejich" Komedie (Pařízek ruled a snad i zase bude!), ale představení stojí vidět kdekoliv. Nevinná i zkažená Uhlířová, milující dcera, plná zloby a zmatení. Dívenka přicházející do cizího prostředí, které po ní touží, ale zároveň na ni plive. Kam sahá lidská chamtivost a kdo poukazuje na špínu, sám nečistý. Vedle vynikající Uhlířové, která je famózní chci ještě vyzvednout, pro mě dosud neznámého, R. Klučka.
Arcipes  70 %
15.6.2017 | 136 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.