MeetFactory

Můj boj 1

Premiéra: 12.9.2020
Překlad románové série: Klára Winklerová. Dramaturgie: Matěj Samec. Scéna: Richard Loskot. Kostýmy: Adriana Černá. Režie: Petra Tejnorová.
Divadelní adaptace prvního dílu románové autobiografické hexalogie norského autora, jenž se v ní pokouší nevyhýbat se pojmenování žádného ze svých pocitů. Dva bratři se po smrti svého otce vydávají na cestu do jeho posledního bydliště, aby se společně postarali o pohřeb. Na půdorysu těchto okolností se rozehrává řetězec úvah, reminiscenací, myšlenek, ale i mikrodramat. Neefektních, přesto však bolestivých natolik, že je máme tendenci sami před sebou mnohdy zamlčovat. Může být jejich vyslovení očistné? Nebo posloužit aspoň jako důkaz, že na určité úrovni člověk může držet svůj život na moment ve vlastních rukou? „Mluvím, tedy jsem.“
Inscenace je (stejně jako první část hexalogie) rozdělena do dvou částí. První diváci obdrží jako video do svého mobilu nebo jej mohou zhlédnout přímo v  MeetFactory hodinu před začátkem představení. Druhá část začíná ve 20 hodin v Divadelním sále MeetFactory.
MeetFactory
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
-
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
1.11.Po20:00 vstupenky
29.11.Po20:00 vstupenky
20.12.Po20:00 vstupenky

Volby

Zprávy

(1.9.2020)
Norského autora Karla Oveho Knausgårda kritici označují za showmana, průkopníka literární selfie, zakladatele literární reality show nebo za geniálního fabulátora. Adaptaci prvního dílu jeho románu Můj boj nyní přináší Divadlo MeetFactory v režii Petry Tejnorové. Hrají Saša Rašilov a jeho bratr Václav Rašilov. Premiéra proběhne 12. září.