Městské divadlo Brno [Činoherní scéna]

Bella Figura

Premiéra: 25.9.2021
Překlad: Michal Lázňovský. Úprava: Mikoláš Tyc, Jan Šotkovský. Dramaturgie: Jan Šotkovský. Scéna: Andrej Ďurík. Kostýmy: Petra Krčmářová. Hudba: Lukáš Janota. Režie: Mikoláš Tyc.
Poslední uvedení: únor 2024.
Hořká komedie současné úspěšné francouzské autorky, která v ní přesně analyzuje způsob života dnešních lidí středních let. Jejich hlavním životním motivem je ukázat se všem okolo v tom nejlepším světle, a to za všech okolností. Ovšem co se skrývá pod vší tou krásou? Všechno se začne komplikovat, když Boris, který v autě veze svou nevyrovnanou milenku Andreu, při couvání na parkovišti srazí starší dámu Yvonne. Nic se jí nestane, a tak oba pozve na oslavu svých narozenin. Yvonne je ovšem tchyní nejlepší přítelkyně Borisovy manželky...
  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Městské divadlo Brno
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
51 %
kontroverzní inscenace (7.)
51121000
Volby

Hodnocení (12)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Kozel  10 %
13.10.2022 | 17 hodnocení
+ souhlasím
Kdybych dělal místo návštěvy tohoto kusu cokoliv jiného (třeba nic), udělal bych mnohem líp. Strašný.
Lskladana  100 %
19.10.2021 | 21 hodnocení
+ souhlasím
Výborný výběr titulu, skvělá režie i herecké výkony. Ústřední dvojice Bergerová, Novotný (nikoliv Novák - to RaB) je herecky přesná, táhnou celé představení. Milá Z. Herfortová, přesná L. Janíková v hereckém souznění s A. Slaninou. Očekávat u hořké komedie řachandu a měřit, kdy se člověk zasměje poprvé? Nenapadlo mě to. Užila jsem si skvěle a přesně zpracované téma s bezchybnými herci. Úsporná scéna, vynikající hudba (L. Janota!). Za mě jednoznačně nejlepší zážitek.
Mirka_divadlo  0 %
4.10.2021 | 76 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Oživila jsem účet na tomto webu, abych napsala svůj názor. Nemá cenu nic psát na Facebook divadla, tak jsou lidi úplně mimo, jen chválí a píší o světovosti. Já Městské divadlo měla ráda moc, ale poslední dobou je to jen to, čemu se říká šmíra. Nejsem profesionál, ale tak nějak cítím, že je to všechno udělané tak, aby to nějak bylo. Bez nápadu, bez radosti, bez energie. Na Bella Figura mě vzala kamarádka místo svého muže a byl to večer na nic. Hra asi výborná, ale tedy zahraná a zrežírovaná otřesně. Prostě nuda. Od pana režiséra jsem už viděla Nebezpečné vztahy a taky to byl ztracený večer.
Jan456  70 %
4.10.2021 | 227 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Musím přiznat, že mě celkem překvapilo místní, celkem rozporuplné hodnocení inscenace. Uznávám, že inscenace Bůh masakru této autorky má mnohem větší náboj a Bella Figura jde tak trochu v jejím stínu, ale to neznamená, že by byla špatná. Bohužel se u mě takové ty pocity jako u srovnávané inscenace Bůh masakru nedostavily. Musím uznat, že režie M. Tyce jsou svěží, inovativní a do hledišť MDB vnáší velmi příjemné oživení. Herecky je inscenace velmi přesná, nelze nikoho nezmínit, ani nepochválit, ale Z. Herfortová je prostě k sežrání. Tím se omlouvám ostatním skvělým hercům.
Formanka  90 %
1.10.2021 | 16 hodnocení
+ souhlasím
Miluju tento typ inscenací a toto představení jsem si opravdu užila. Chytré, hloubavé a herecky přesné
Leopold  100 %
30.9.2021 | 17 hodnocení
+ souhlasím
Inscenace, která stojí za vidění.
Užije si ji divák, který má rád divadlo a alespoň trochu mu rozumí.
Yasmina Reza předkládá úžasný text který je bez chyb zrežírován a odehrán.
Je pravda, že jednodušší divák očekávající řachandu typu Kameňák může být zklamán.
Hra je založena na jemném použivání humoru s přesahy a divák by se měl občas i zamyslet nad významy některých vět.
Scénografie nemá chybu, stejně tak jako hudba.
Díky za nádherný večer s kvalitním divadlem!
Ester_L  0 %
30.9.2021 | 127 hodnocení
+ souhlasím
Zbytečnost - úplná. Jeden velký omyl. Herecky, režijně, scénograficky jedno velké nee eee.
RaB  20 %
24.9.2021 | 378 hodnocení
+ souhlasím
Ani nevím, co si o této inscenaci mám myslet.
Herecky dobří L. Bergerová a A. Slanina. Naopak A. Novotnému nebylo téměř vůbec rozumět z důvodu špatné artikulace. Výkon L. Janíkové také nepříliš dobrý.
Problém však bude v samotné předloze a režii - o komedii se příliš nejedná. Minimálně hlediště se moc nesmálo. Já se poprvé zasmál po hodině. Prvních 30 minut dokonce strašná nuda. Je hodně těžké si udržet nějakou souvislou myšlenku z děje. A vlastně nevím, co bylo hlavním poselstvím hry. Hodně diváků usnulo.
Opět Brno a opět problém s přestavbami - zbytečné dlouhé, narušují děj.
Vladimír10  80 %
19.2.2024 | 646 hodnocení
LazyPickle  20 %
2.4.2023 | 27 hodnocení
Nionne  50 %
20.11.2022 | 13 hodnocení
Sabi  70 %
9.12.2021 | 68 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.