Městské divadlo Brno [Hudební scéna]

Muchova epopej

Premiéra: 18.9.2010. Dramaturgie: Klára Latzková, Daniel Přibyl. Kostýmy: Simona Rybáková. Dirigenti: Ondřej Tajovský, Martin Procházka. Scéna, choreografie a režie: Šimon Caban.
Poslední uvedení: únor 2011.


Unikátní hudební projekt inspirovaný životem a dílem celosvětově uznávaného secesního výtvarníka Alfonse Muchy, který se nechal unášet osudem a za svého života se nedočkal spravedlivého uznání. Český umělec se na konci 19. století snažil prosadit ve světě, aby nakonec stejně zjistil, že je pevně zakořeněn ve své vlasti. Inscenace rozvíjí téma lásky k vlasti, k umění, k milované ženě a pomyslně vrcholí (stejně jako celá Muchova tvorba) vznikem neopakovatelného díla „Slovanská epopej“.


inscenace již byla stažena z repertoáru

Městské divadlo Brno
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
55 %
5541000
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
KLOU 40 %
(zadáno: 18.5.2013, počet hodnocení: 66)
přínosný / zajímavý komentář
Zajímavá byla výprava a kostýmy.
Josef 30 %
(zadáno: 8.10.2010, počet hodnocení: 158)
přínosný / zajímavý komentář
Všechna ta silná témata, která v Muchovu příběhu tuším, inscenací jen prokmitla, ale nerozehrála se. Snad to bylo tím nepovedeným libretem, kterému se nic nedaří ukázat živým dějem, vše deklamuje krkolomnými a hrubě sešitými dialogy (bezpředmětné vstupování postav do děje, viz Loos; nenadálé vpády Muchových filosofických zamyšlení). Tak se dozvídáme o Muchovi jakoby z druhé ruky, ruky scénáristovy, a ne z dění na jevišti. Působí to jako nedůsledně zdramatizované heslo z wikipedie.
Candie254 70 %
(zadáno: 7.10.2010, počet hodnocení: 197)
přínosný / zajímavý komentář
velmi zajímavě uděláno... děj se sice nikam naposouval a až tak tolik jsme se nedozvěděli, ale celkové vyznění díla se mi moc líbilo :)
Jan456 80 %
(zadáno: 1.1.2011, počet hodnocení: 178)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.