Městské divadlo Brno [Hudební scéna]

<< Nine | Odysseia >>

Očistec

Premiéra: 19.1.2013 | 3:10
Dramaturgie: Klára Latzková. Scéna: Jaroslav Milfajt. Kostýmy: Andrea Kučerová. Choreografie: Hana Kratochvilová, Aneta Majerová. Dirigenti: Dan Kalousek, Ema Mikešková. Režie: Stanislav Moša.
Poslední uvedení: rok 2013.
2. díl hudební trilogie „Osudová komedie“. Ženský klášter se stává útočištěm tří kamarádů, členů rockové kapely, kteří se tam v převlečení za jeptišky skrývají před mafiány usilujícími o jejich život. Svérázní muzikanti, kteří mají velmi daleko k běžně mravnému vedení života, se musí v nových okolnostech zcela přizpůsobit nejen zákonům řádu, který je přijal pod svou střechu, ale i tamní hudbě, na míle vzdálené od té, kterou doposud provozovali...
14!  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Městské divadlo Brno
Hodnocení inscenace
Redakce
65 %
Uživatelé
51 %
kontroverzní inscenace (115.)
5181000
Hodnocení redakce
Michal Novák 80 %
Iveta Novotná 50 %
CD
CD Očistec
Volby

Hodnocení (10)

HODNOCENÍ REDAKCE
Michal Novák  80 %
18.4.2013 | 1157 hodnocení
+ souhlasím
Přemýšlivému divákovi se dostane znamenité alegorie naší připosraženosti, která je přesně tím důvodem, proč se emočně, myšlením a hlavně svobodomyslně nepostavíme proti Goliášům v různých formách. Myšlenky hry se mohou zdát idealistické a jevištní myšmaš může být protivný, ale logiku to dává. I tak to chtělo vzpurného dramaturga s nůžkami nebo naopak bičem pro dopsání postavy Hurta, aby Milan Němec měl o čem hrát. Připojuji se k obdivu nad prací Jaroslava Milfajta (varhany a technologie kolem toho) a hudebně opět hodné pozoru!
Iveta Novotná  50 %
16.10.2013 | 21 hodnocení
Inscenace se utápí v přemíře alegorií. Ty samozřejmě mají něco do sebe, ale na můj vkus jich tam bylo opravdu moc. Jedná-li se o téma očistce (navíc založeného na Dantově Božské komedii), očekáváme, že snad k tomu "očištění" dojde. Po skončení představení si však divák může položit otázku, kdo vlastně tím očistou prošel. Inscenaci nahoru táhne naprosto jedinečná scéna Jaroslava Milfajta (varhany s hrajícími schody byla potěcha pro oči) a několik dobře/vtipně vymyšlených situací(za všechny jmenujme alespoň bubnovací domluvu anebo šachovou partii, ve které zaujmou především dětští herci).
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Brtník  90 %
18.4.2015 | 59 hodnocení
+ souhlasím
Trio Mach-Vitázek-Slovák doplněné J.Záděrou by se se ctí mohlo postavit na rockové pódium. Výborná hudba. Dějová linie držící diváka co nejdéle v dogmatickém rozdělení dobra a "nedobra", které je třeba potrestat a převychovat se v závěru obrací v oslavu volnosti a radosti ze života (Tam kde jsem doma, nejsem hostem..). Úchvatný duel Lalková-Záděra bubnovaný do stolu. Výborná Světlana Janotová. O Haně Holišové snad ani netřeba... S odstupem času asi tolik: škoda, že Očistec zůstal trochu nepochopen.
Cindy.92  30 %
28.3.2015 | 314 hodnocení
+ souhlasím
Výkony hlavních představitelů jsou bez pochyb na úrovni. Velmi poutavá byla scéna s obřími klávesami (schody) a "bubnující duet". Jinak však nelze říct snad nic jiného, než že Očistec je opravdu očistec pro muzikálového diváka. Naprosto šíleně a nepochopitelně na sebe lepené scény a o námětu či záměru snad nemůže být ani slovo. Po slabším Peklu se však nic lepšího asi čekat nedalo...
Jan456  40 %
27.9.2014 | 227 hodnocení
+ souhlasím
Viděl jsem Peklo. Oproti jiným jsem byl nadšenej a spokojenej. Viděl jsem Očistec. Nepochopil jsem. Jak pan Moša, tak pan Merta pro mě jsou jména zvučná a vím, že umí. O čem to bylo? Mělo to být k smíchu? Píšu to nerad, ale pro mě to byla tříhodinová nuda s velkolepou výpravou. Šel jsem na to pro jistotu ještě jednou, abych vyvrátil možnost, že jsem poprvé neměl na představení náladu, ale nestalo se, i na podruhé stejný pocity...
KLOU  30 %
19.5.2013 | 66 hodnocení
+ souhlasím
Další díl Planety opic, to pískání v hlavě jsem opravdu neskousla. Báthory byla poslední kapka, šli jsme domů. Prý to bylo po přestávce výrazně lepší, ale odchodu nelituji.
Candie254  30 %
4.2.2013 | 222 hodnocení
+ souhlasím
Nepochopila jsem to... a upřímně pochybuji, že třetí díl trilogie se dokáže vyhrabat z této bídy. Děj byl pouze naznačen a opravdu bych ráda věděla, kdo z diváků to doopravdy pochopil. Taktéž vsuvka s Alžbětou Báthory (i když skvěle zpívající Vaňkovou!) nebo pochybnou reklamou na psí žrádlo byla podle mě dost mimo mísu. Na druhou stranu musím uznat, že hudba a některé písně se jim opravdu povedli, dále mě zaujaly varhany a skvělá bubnující scéna. Obsazení hlavních rolí bylo dobré (Vitázek, Mach, Slovák, Janotová...), ale trošku nechápu, proč byla obsazena tak velká company...
MichalaHela  100 %
11.2.2014 | 15 hodnocení
Terka-Teryk  70 %
2.1.2014 | 9 hodnocení
A.block  20 %
14.2.2013 | 24 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.