Městské divadlo Brno [Činoherní scéna]

Sám na dva šéfy

Premiéra: 17.12.2022
Podle komedie Carla Goldoniho „Sluha dvou pánů“. Překlad: Jitka Sloupová, Mikuláš Bryan. Dramaturgie: Jan Šotkovský. Scéna: Jaroslav Milfajt. Kostýmy: Andrea Kučerová. Hudba a písně: Grant Olding. Hudební spolupráce: Daniel Kyzlink. Pohybová spolupráce: Martin Pacek. Režie: Stanislav Slovák.
Svérázná adaptace známé Goldoniho komedie. Zápletka o nenasytném sluhovi, který zvládne s mazanou elegancí sloužit dvěma pánům najednou, zůstává zachována, ale je přesunuta do anglického přímořského města Brightonu roku 1963, na samotný počátek velkého bigbeatového šílenství šedesátých let. Zneuznaný muzikant Francis Hanshall se z nouze stane bodyguardem Rachel Crabbeové, která se vydává za svého mrtvého mafiánského bratra Roscoea a netuší, že ho zabil její milý Stanley, který Francise zaměstná také. Všechny ty zatáčky, serpentiny a peripetie se však nakonec šťastně vyřeší, a to i velkým přispěním Francise, kterému se během příběhu nejen podaří se dosyta najíst, ale i najít si pro sebe vhodnou partnerku...
Městské divadlo Brno
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
70 %
7051000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
Aktuálně pro tuto inscenaci neevidujeme žádný termín.
Aktuálně pro tuto inscenaci neevidujeme žádný termín.

Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Klára Tesařová  70 %
5.4.2023 | 120 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Alan Novotný jako Francis Henshall zvládá Truffaldina po anglicku osobitě. Není třeba ho srovnávat ani s Havelkou nebo Donutilem. Předvádí bláznivou komedii dell Alan arte. Přirozenost, s jakou komunikuje publikem i kolegy, plynule udržuje publikum non stop nadržené na další gag. Jonáš Florián coby Harryho syn by měl dostávat více příležitostí v komických rolích, neboť v něm tkví svatý grál smíchu. Děj je prošpikovaný jako maso na svíčkovou špekem retro písněmi Granta Oldinga v podání tria ve složení Libor Matouš, Alžběta Janíčková a Marta Matějová, což zpříjemňuje čekání na začátek i přestavby scény.
Candie254  40 %
29.3.2023 | 222 hodnocení
+ souhlasím
Celá hra je velice slabý odvar sluhy dvou pánů. Herci hrají s nasazením, ale tak nějak to nestačí. Velmi mne zde překvapil Martin Mihál skvělým hereckým výkonem.
JaneEyre  90 %
23.2.2023 | 111 hodnocení
+ souhlasím
Velmi humorné představení, bavila jsem se. Už na začátku mě zaujaly písničky, které děj hezky doplnily. Výborný výkon především Alana Novotného. Dále mě zaujali především Andrea Zelová a Jonáš Florián. Určitě se vydám znovu :)
DivadelniFan  80 %
17.12.2022 | 345 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Komedie, která baví! Herecký koncert Alana Novotného. Ten netlačí na pilu, umí improvizovat a nesklouzává k trapnosti. Víc takový herců, prosím. Druhým takovým je Jonáš Florián, který každou další rolí dokazuje, jak výtečného herce a komika MDB má. Zaujali také B. Goldmannová a M. Mihál. Představení doplňuje nádherná scéna a skvělá kapela. Kvalitu komedie podtrhuje i to, že si ji divák užívá i při další návštěvě (ačkoliv už ví, co se tam děje). Možná jsem pošuk (nebo "after sex"?), ale půjdu zase znovu :D.
Brtník  70 %
28.12.2022 | 58 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.