Městské divadlo Brno [Činoherní scéna]

Sám na dva šéfy

Premiéra: 17.12.2022
Podle komedie Carla Goldoniho „Sluha dvou pánů“. Překlad: Jitka Sloupová, Mikuláš Bryan. Dramaturgie: Jan Šotkovský. Scéna: Jaroslav Milfajt. Kostýmy: Andrea Kučerová. Hudba a písně: Grant Olding. Hudební spolupráce: Daniel Kyzlink. Pohybová spolupráce: Martin Pacek. Režie: Stanislav Slovák.
Svérázná adaptace známé Goldoniho komedie. Zápletka o nenasytném sluhovi, který zvládne s mazanou elegancí sloužit dvěma pánům najednou, zůstává zachována, ale je přesunuta do anglického přímořského města Brightonu roku 1963, na samotný počátek velkého bigbeatového šílenství šedesátých let. Zneuznaný muzikant Francis Hanshall se z nouze stane bodyguardem Rachel Crabbeové, která se vydává za svého mrtvého mafiánského bratra Roscoea a netuší, že ho zabil její milý Stanley, který Francise zaměstná také. Všechny ty zatáčky, serpentiny a peripetie se však nakonec šťastně vyřeší, a to i velkým přispěním Francise, kterému se během příběhu nejen podaří se dosyta najíst, ale i najít si pro sebe vhodnou partnerku...
Městské divadlo Brno
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
75 %
7521000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
5.3.Ne19:00 vstupenky
D
6.3.Po19:00 vstupenky
AB1
10.3.18:00 vstupenky
14.3.Út19:00 vstupenky
E2
20.3.Po19:00 vstupenky
A1

Volby

Hodnocení (2)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
DivadelniFan  80 %
17.12.2022 | 283 hodnocení
+ souhlasím
Komedie, která baví! Herecký koncert Alana Novotného. Ten netlačí na pilu, umí improvizovat a nesklouzává k trapnosti. Víc takový herců, prosím. Druhým takovým je Jonáš Florián, který každou další rolí dokazuje, jak výtečného herce a komika MDB má. Zaujali také B. Goldmannová a M. Mihál. Představení doplňuje nádherná scéna a skvělá kapela. Kvalitu komedie podtrhuje i to, že si ji divák užívá i při další návštěvě (ačkoliv už ví, co se tam děje). Možná jsem pošuk (nebo "after sex"?), ale půjdu zase znovu :D.
Brtník  70 %
28.12.2022 | 51 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.