Městské divadlo Mladá Boleslav [malá scéna]

Martin McDonagh

Osiřelý západ

Premiéra: 14.2.2014. Překlad: Ondřej Sokol. Výprava: Michal Syrový. Hudba: Vladimír Nejedlý. Režie: Pavel Khek.
Poslední uvedení: prosinec 2015.


Drsná komedie zobrazující v silné nadázce svět nefungujících vztahů i pochybných mravních hodnot. Příběh bezcitných a malicherných bratrů Colemana a Valena z prostředí zapadlého irského venkova.
14!

inscenace již byla stažena z repertoáru

Městské divadlo Mladá Boleslav
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
90 %
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Al Bunda 100 %
(zadáno: 30.10.2015, počet hodnocení: 37)
Katteřina 90 %
(zadáno: 5.10.2015, počet hodnocení: 38)
přínosný / zajímavý komentář
Další z mistrovských režijních počinů Pavla Kheka. Všichni čtyři aktéři podávají, tváří v tvář divákovi, perfektní výkony. Opravdu nechápu averzi některých návštěvníků, scénář je po všech směrech bravurně napsavý a užití všech vulgárních slov je naprosto účelné. Odejít v půlce (jakékoli) inscenace je naprosté barbarství.
Scoobi 90 %
(zadáno: 2.6.2015, počet hodnocení: 80)
Edna E 60 %
(zadáno: 31.10.2014, počet hodnocení: 27)
přínosný / zajímavý komentář
Jsem zatížena dokonalou znalostí inscenace z ČK. Petr Mikeska je výborný hráč, jeho Coleman je realný bezcitný balík se vším všudy, bohužel režijní pojetí Valena mi vadilo (afektovaný homosexuál). Také od otce Welsche bych očekávala ztátu víry, nikoliv jen opilost. Líbila se mi Girleen, která mě díky krásnému hlasu přesvědčila o křehkosti drsné holčiny. Body dávám za jednoduchou a účelnou scénu okořeněnou molem. Inscenace stojí za shlédnutí.
Pech 100 %
(zadáno: 24.3.2014, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Tuto inscenaci, kterou pod režijním vedením Pavla Kheka nastudovali v MDMB, rozhodně doporučuji vaší pozornosti. Excelentní herecké výkony, nové(neokoukané)tváře, vynikající režie a bravurně napsaný text, to vše jsou věci, které by mohly nalákat k návštěvě MDMB. Varování: Pokud od divadla očekáváte pouze bezduchou konverzační zábavu IV. cenové kategorie, raději sem ani nechoďte.
BloggarSumec 100 %
(zadáno: 27.2.2014, počet hodnocení: 32)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Naprosto špičková inscenace s excelentními hereckými výkony všech čtyř aktérů, kterým přesto vévodí Mikeska s novým členem Petrášem. Na toto představení by se mohla komise thalie přijet podívat a nominovat hned oba hlavní představitele. Výborný i neokoukaný Kačmarčík a Horáková. Prostě skvost na otevření Malé scény. Škoda že chodí málo diváků. Boleslaváci jsou zkrátka nekulturní barbaři a navštěvují spíše bezduché komedie než kvalitní představení. Určitě všem doporučuji. Rozhodně půjdu ještě nejméně jednou.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.