Městské divadlo Mladá Boleslav [velká scéna]

Pes baskervillský

Premiéra: 4.6.2021 | 2:55
premiéra bez diváků v prosinci 2020
Překlad románu: Josef Pachmayer. Dramaturgie: Lenka Smrčková. Scéna: Michal Syrový. Kostýmy: Agnieszka Pátá-Oldak. Hudba: Linda Winterová. Režie: Petr Mikeska.
Poslední uvedení: rok 2023 (na domovské scéně), říjen 2023 (na zájezdě).
Nová dramatizace slavného příběhu, detektivní dobrodružství plné britského humoru. Pozvolna se stmívá, mlha houstne a z Velké grimpenské bažiny se ozývají děsivé zvuky. Vyje to snad opravdu pekelný pes přicházející si pro všechny členy rodu Baskervillů, jak se domnívají místní lidé? Jak zemřel sir Charles, kdo krade v londýnském hotelu boty a proč v noci pláče služebná Berrymorová? Nejen tyto záhady čekají na nejgeniálnějšího detektiva všech dob, Sherlocka Holmese, který snad s pomocí houslí a věrného přítele Watsona přijde na kloub každé z nich...
D12+  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Městské divadlo Mladá Boleslav
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
80 %
8051000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 70 %
Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  70 %
3.7.2021 | 1165 hodnocení
+ souhlasím
65%. Dramatizace P.Halbichové se celkem věrně drží Doyleovy předlohy, režisér Petr Mikeska ale celkem logicky posunul žánr do komediální roviny. Démonický pes a atmosféra blat se zkrátka na divadlo převádí těžko. Posun je znát především v pojetí postav ztvárněných ve zjevné nadsázce. Z Holmese (typově přesně obsazený P.Prokeš) se tak stává nejen brilantní detektiv, ale i zarytý misogyn sršící genderově nekorektními průpovídkami. Na venkovní scéně na zámku Sychrov je vzhledem ke stísněnému jevišti poněkud problém se zdlouhavostí přestaveb, ale v interiéru budou asi tyto potíže odbourány. Jinak celkem podařená letní zábava. (více v článku na blogu)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Eliška Tobolkková  80 %
2.12.2021 | 36 hodnocení
+ souhlasím
Tato inscenace mně velmi mile překvapila, velice oceňuji výkon M. Ligače v roli Henryho Baskervilla. Vřele doporučuji.
Barka  80 %
8.9.2021 | 296 hodnocení
+ souhlasím
Moc hezky zpracovaný notoricky známý příběh. Holmesův genderově nekorektní humor je geniální, škoda, že jsem neměla zápisník, mnoho jeho hlášek bych si s chutí zapsala. Líbila se mi i výprava a kostýmy. Vrtá mi hlavou jestli podoba sluhy s jistým českým biologem je pouze náhodná :) Děkuji za milé představení.
Alčaskautka  100 %
17.1.2024 | 7 hodnocení
VeNi  70 %
4.7.2022 | 27 hodnocení
Scoobi  70 %
5.6.2021 | 108 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.