Městské divadlo Mladá Boleslav [velká scéna]

Saturnin

Premiéra: 20.4.2018. Dramaturgie: Lenka Smrčková. Scéna: Michal Syrový. Kostýmy: Agnieszka Pátá-Oldak. Hudební spolupráce: Zdeněk Dočekal. Pohybová spolupráce: Svatava Milková. Režie: Adam Doležal.
Rodinná hudební komedie. Autorská dramatizace slavného románu s noblesní prvorepublikovou atmosférou o legendárním sluhovi Saturninovi, který se de facto stane pánem svého zaměstnavatele. V bláznivých nápadech toho chlapíka je kus poezie, jeho humor, fantazie a podivuhodné myšlenkové přemety dovedou udělat detektivku z jízdního řádu...
D12+
Městské divadlo Mladá Boleslav
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
48 %
4851000
Termíny představení
25.6. (Pá) 20:30 Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
28.6. (Po) 20:30 Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
celý program divadlaaktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
KSnow 40 %
(zadáno: 21.4.2018, počet hodnocení: 102)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Propadák to není, a jestli náhodou neznáte předlohu, připočtěte si k hodnocení dvacet procent. Inscenace ale bohužel mění úžasný inteligentní humor předlohy za levné vtipy a zbytečné grotesky, které ale jen výjimečně vtipně i vyznějí. Pár velmi dobrých nápadů se najde, ale ty horší je přebíjejí, a tak není tak těžké se po nějaké době začít nudit. Hudební složka potěší, některé herecké výkony už méně.
Gropa 40 %
(zadáno: 16.1.2020, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Saturnina znám velmi dobře a tady mi bohužel chyběl pověstný Saturninův humor, nadhled a trochu i jeho, až přehnaně korektní a honosné, vytupování. Plus byla určitě živá kapela, hrající velmi dobře. Špatný nebyl ani průvodce dějem, jen mohl mluvit pomaleji a být lépe nazvučen. Nekteré vsuvky viz step nebo zpěv byly trochu mimo inscenaci. Za mě bohužel zklamání...
Majdin_kulturni_svet 60 %
(zadáno: 30.1.2020, počet hodnocení: 134)
RiPet 50 %
(zadáno: 22.9.2018, počet hodnocení: 6)
Katteřina 50 %
(zadáno: 22.4.2018, počet hodnocení: 55)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.