Městské divadlo Zlín [Studio Z]

Bouře

Premiéra: 18.10.2022
Překlad: Jiří Josek. Dramaturgie: Vladimír Fekar, Petr Lukáš. Výprava: Jaroslav Čermák st. Hudba: Milan Nytra. Choreografie: Hana Geržová, Igor Dostálek. Režie: Josef Morávek.
Poslední uvedení: květen 2024.
Komorní úprava pozdní hry Williama Shakespeara, jenž v ní sdílel své poznání magie života, zároveň radostného i plného utrpení. Předává je slovy i tím, co je nevyslovené. Hra je průvodcem na cestě bouřemi mládí, zrání i stáří k rovnováze a harmonii. Bouře, loď, ztroskotání. Prospero a jeho pomocník, duch Ariel tu Bouři rozpoutali. A tak na ostrově, kde ve vyhnanství pobývá bývalý milánský vévoda Prospero se svou dcerou Mirandou, dochází k mnoha setkáním, střetům, sblížením. Těch, co na ostrově uvízli, s těmi, co jej obývají. Vztahy jsou rozbouřeny. Živly jsou rozbouřeny. Co je moc kouzel a co je moc okouzlení? A kde už kouzla nestačí...?


inscenace již byla stažena z repertoáru

Městské divadlo Zlín
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
47 %
4731000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 60 %
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  60 %
15.4.2023 | 1154 hodnocení
+ souhlasím
Režisér J.Morávek interpretoval Shakespearovu romanci skrze jevištní minimalismus a přiznanou divadelnost, nechává na divákovi, aby si mnohé domyslel. Trochu mi chyběl jasnější výklad, byť jeho absence byla evidentně záměrem tvůrčího týmu. Inscenace je zdařilá po pohybové stránce (I.Dostálek) a také využitím jednoduchých prostředků pro ztvárnění výpravného děje. Herecky mě nejvíce zaujala M.Gorská jako Miranda.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Mike_2319  0 %
22.10.2023 | 71 hodnocení
+ souhlasím
Měl jsem pocit, že se dívám na přijímací zkoušky herecké školy v nějaké učebně, kdy všichni dostali za úkol ve skupině Bouři a 10 minut na přípravu. Nikoli na představení v profesionálním divadle.
EMM  70 %
25.12.2022 | 4 hodnocení
+ souhlasím
Originální pojetí, příjemně překvapilo.
Terazky  70 %
17.12.2022 | 68 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.