Národní divadlo Brno [Mahenovo divadlo]

Kočár do Vídně

Premiéra: 15.10.2021
Dramaturgie: Barbara Gregorová. Výprava: Michal Spratek. Hudba: Jan Novák. Dirigent: Gabriela Tardonová. Režie: Aminata Keita, Štěpán Pácl.
Poslední uvedení: prosinec 2021.
Scénický koncert podle proslulého filmu Jana Procházky a Karla Kachyni s hudbou Jana Nováka. Komorní psychologické drama o strachu, nenávisti a lásce na konci 2. světové války zůstává, které je i po letech univerzálním poselstvím o relativizaci základních lidských hodnot. Hlavní hrdinové jsou postaveni do mezních situací a rozhodnutí, v nichž neexistují žádní vítězové, hrdinové ani oběti, jen společná touha po spravedlnosti a odpuštění. Válka, ale i láska má vlastní zákony navzdory všemu...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Národní divadlo Brno
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
95 %
9541000

Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Michal Švanda  80 %
(zadáno: 17.12.2021, počet hodnocení: 9)
přínosný / zajímavý komentář
Silný příběh a silná hudba. Orchestr tvoří zvýšené pozadí scény. Hudba je tak vtažena do hry i vizuálně. Inscenace je postavena na obou hlavních představitelích - vdovy a mladého německého vojáka. Jejich výkony jsou působivé a i v dramatických scénách přesvědčivé. Napětí se jim daří udržovat po celou dobu neveselého příběhu z konce války. Jen mi není jasné, proč v lese, kterým projíždějí, tak vytrvale padá listí, když se děj odehrává v květnu. Ale to je drobnost v jinak velmi zdařilém představení.
Luisa  100 %
(zadáno: 9.12.2021, počet hodnocení: 21)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Není co dodat, či snad vytknout! Skvělé na mnoha úrovních. Snad ještě lepší než výborná Hana. Přímluva za další reprízy.
Jana Trinecka  100 %
(zadáno: 9.12.2021, počet hodnocení: 10)
přínosný / zajímavý komentář
8.12.2021 Mahenovo divadlo- Kočár do Vídně

Kompletní dílo. Není co vytknout, doufám že se to bude ještě hrát, ráda bych došla znova.
Moudryslovan  100 %
(zadáno: 9.12.2021, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Geniální a výjímečná Hana Drozdová. Patronka Iva Janžurová. Nechápu proč se to nehraje víc, a zítra je to derniéra. Orchestr i zbytek souboru, režie i režijní adaptace, radost pohledět.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.