Národní divadlo Brno [Mahenovo divadlo]

Kočár do Vídně

Premiéra: 15.10.2021
Dramaturgie: Barbara Gregorová. Výprava: Michal Spratek. Hudba: Jan Novák. Dirigent: Gabriela Tardonová. Režie: Aminata Keita, Štěpán Pácl.
Poslední uvedení: prosinec 2021.
Scénický koncert podle proslulého filmu Jana Procházky a Karla Kachyni s hudbou Jana Nováka. Komorní psychologické drama o strachu, nenávisti a lásce na konci 2. světové války zůstává, které je i po letech univerzálním poselstvím o relativizaci základních lidských hodnot. Hlavní hrdinové jsou postaveni do mezních situací a rozhodnutí, v nichž neexistují žádní vítězové, hrdinové ani oběti, jen společná touha po spravedlnosti a odpuštění. Válka, ale i láska má vlastní zákony navzdory všemu...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Národní divadlo Brno
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
93 %
9341000

Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Michal Švanda  80 %
(zadáno: 17.12.2021, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
Silný příběh a silná hudba. Orchestr tvoří zvýšené pozadí scény. Hudba je tak vtažena do hry i vizuálně. Inscenace je postavena na obou hlavních představitelích - vdovy a mladého německého vojáka. Jejich výkony jsou působivé a i v dramatických scénách přesvědčivé. Napětí se jim daří udržovat po celou dobu neveselého příběhu z konce války. Jen mi není jasné, proč v lese, kterým projíždějí, tak vytrvale padá listí, když se děj odehrává v květnu. Ale to je drobnost v jinak velmi zdařilém představení.
Luisa  100 %
(zadáno: 9.12.2021, počet hodnocení: 21)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Není co dodat, či snad vytknout! Skvělé na mnoha úrovních. Snad ještě lepší než výborná Hana. Přímluva za další reprízy.
Jana Trinecka  100 %
(zadáno: 9.12.2021, počet hodnocení: 19)
přínosný / zajímavý komentář
8.12.2021 Mahenovo divadlo- Kočár do Vídně

Kompletní dílo. Není co vytknout, doufám že se to bude ještě hrát, ráda bych došla znova.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.