Národní divadlo Brno [Mahenovo divadlo]

Konec dobrý, všechno dobré

Premiéra: 18.3.2011
Překlad: Jiří Josek. Dramaturgie: Martin Dohnal. Scéna: Tomáš Volkmer. Kostýmy: Sylva Zimula Hanáková. Hudba a režie: Vlastimil Peška.
Poslední uvedení: listopad 2012.
Velmi zvláštní klasická komedie, ve které nejdůležitější místo zaujímá rodičovská a romantická láska, jež má sílu leccos nepatřičného odpouštět. Ženy dvou generací spojí své síly, aby znemožnily mladému hraběti promarnit život a nastraží důmyslnou lest s rafinovanou postelovou záměnou. Než však nastane dobrý konec, dojde k mnoha zvratům, které souvisejí s láskou, penězi, ctností či postavením...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Národní divadlo Brno
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
25 %
2541000
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Claire  0 %
22.6.2011 | 100 hodnocení
+ souhlasím
Neomezené jsou možnosti kýče! Sice chápu, že původní Shakespearův text nepatří k zrovna nejhranějším a oblíbeným, a je tedy nutné udělat určité inscenační úpravy, ale proč hru, která je původně velmi silně duchovně zaměřená, přetvářet v crazy komedii plnou trapného humoru, přehrávání a jiných pokleslých projevů, to nechápu. Mahenka je na tom i tak dosti špatně, ale opravdu jsem nečekala, že klesne tak hluboku k inscenacím, které vypadají jako koktejl Zdeňka Trošky a estrád televize Nova.
Candie254  40 %
26.4.2011 | 222 hodnocení
+ souhlasím
přes hodně rozpačitý začátek jsme se dopracovali k celkem předvídatelnému konci. Představení bylo hezky obohaceno o hudební složku, bohužel ale hercům při sborových zpěvech nebylo rozumět, jinak to ale ušlo...
Idol  0 %
16.5.2012 | 36 hodnocení
Sam198  60 %
23.2.2012 | 74 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.