Národní divadlo Brno [Mahenovo divadlo]

Jacques Prévert, Pavel Jurda

Milenci nebes

Premiéra: 19.10.2018. Překlad předlohy: Jan Tošovský. Dramaturgie: Pavel Jurda. Scéna: Juraj Kuchárek. Kostýmy: Martin Kotúček. Hudba: Ivan Acher. Pohybová spolupráce: Stanislava Vlčeková. Režie: Marián Amsler.


Adaptace známého filmu „Děti ráje“. Věčně fascinující příběh nejen o nekompromisní lásce a velkých intrikách, ale především o pestrých podobách divadla a lidech, kteří mu propadli životem. Paříž, 1828. Na Bulváru zločinu potkává mim Jean‑Baptiste Deburau svou osudovou lásku Garance, ženu nádhernou, odvážnou a svobodomyslnou, jež jako by nepatřila do své doby. Deburau se neodvažuje vyznat jí lásku. Ani nevnímá, že je věrně milován mladičkou Nathalie, dcerou ředitele divadla. Garance se schází s mladým slibným hercem Frédérickem Lemaitrem, ale ve skutečnosti miluje Deburaua. Když je Garance obviněna v případu nechvalně známého Lacenaira, uchýlí se pod ochranu hraběte de Montray...
Národní divadlo Brno
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
10 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Ester_L 10 %
(zadáno: 20.10.2018, počet hodnocení: 21)
přínosný / zajímavý komentář
Zásadní chyba, podle mě, je volba textu a jeho podivná jevištní forma. A taky tedy inscenace hodně ukázala, že v činoherním souboru jsou kvalitou velmi rozdílný herci.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.