Národní divadlo Brno [Mahenovo divadlo]

Milenci nebes

Premiéra: 19.10.2018
Překlad předlohy: Jan Tošovský. Dramaturgie: Pavel Jurda. Scéna: Juraj Kuchárek. Kostýmy: Martin Kotúček. Hudba: Ivan Acher. Pohybová spolupráce: Stanislava Vlčeková. Režie: Marián Amsler.
Poslední uvedení: listopad 2019.
Adaptace známého filmu „Děti ráje“. Věčně fascinující příběh nejen o nekompromisní lásce a velkých intrikách, ale především o pestrých podobách divadla a lidech, kteří mu propadli životem. Paříž, 1828. Na Bulváru zločinu potkává mim Jean‑Baptiste Deburau svou osudovou lásku Garance, ženu nádhernou, odvážnou a svobodomyslnou, jež jako by nepatřila do své doby. Deburau se neodvažuje vyznat jí lásku. Ani nevnímá, že je věrně milován mladičkou Nathalie, dcerou ředitele divadla. Garance se schází s mladým slibným hercem Frédérickem Lemaitrem, ale ve skutečnosti miluje Deburaua. Když je Garance obviněna v případu nechvalně známého Lacenaira, uchýlí se pod ochranu hraběte de Montray...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Národní divadlo Brno
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
57 %
5761000

Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
DominikKam  80 %
(zadáno: 15.4.2019, počet hodnocení: 9)
přínosný / zajímavý komentář
Scéna je perfektní. Jednoduchá a přesto nanejvýše funkční. Líbil se mi výkon Martina Siničáka a Evy Novotné. Díky ovšem patří i Janu Grundmanovi a Anetě Nesvadbové. Doporučuji.
Klára Tesařová  80 %
(zadáno: 2.1.2019, počet hodnocení: 70)
přínosný / zajímavý komentář
Pro mě osobně byli Milenci nebes pohlazením na duši. Amslerova režie mi ani v největším nevadí, netradiční využití nejrůznějších rekvizit. Poselství, které na mě dýchlo z představení bylo velmi milé. Občas se objevily nevyvážené herecké výkony, ale celkový dojem z představení je více než dobrý. Na Mahenku si troufnu říci, že nadprůměrný.
Eva123  60 %
(zadáno: 26.10.2018, počet hodnocení: 138)
přínosný / zajímavý komentář
Inscenace byla hodně složitá a asi bylo dobře, že byla poměrně dlouhá, protože mi dlouho trvalo, než jsem pochopila o co jde. V programu tvrdili, že "Děti ráje" byli diváci sedící na bidýlku, ale o nich to zjevně nebylo. Druhá polovina mně už byla pochopitelnější. Z herců mě zaujali Eva Novotná a Martin Siničák.
Ester_L  10 %
(zadáno: 20.10.2018, počet hodnocení: 103)
přínosný / zajímavý komentář
Zásadní chyba, podle mě, je volba textu a jeho podivná jevištní forma. A taky tedy inscenace hodně ukázala, že v činoherním souboru jsou kvalitou velmi rozdílný herci.
Annikka  60 %
(zadáno: 27.9.2020, počet hodnocení: 127)
Lucia  50 %
(zadáno: 12.11.2018, počet hodnocení: 20)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.